franchisor

Dobrý den,může být víc franchisorů na jeden kamenný obchod(maloob­chod)?A kde je hledat?Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
standa

Možné je všechno, ale z povahy a smyslu ´franchizingu´ (viz níže *) je dost problematické, aby v jednom kameném obchodě, který provozujete, působilo více franchisorů.

Naopak jeden franchisor (např. síť outdoorových prodejen Hudy sport) má rozhodně více jak jednoho ´franchisanta´ …tomuto nepoměru pak rozumím.

*)
Co se vlastně pod názvem franchizing skrývá? Franchising je odbytový systém, který díky nepřetržité spolupráci franchisora a frenchisantů (tedy Vás) umožňuje uvádět na trh zboží, služby nebo technologie.

Systém je založen na úzké a nepřetržité spolupráci právně a finančně samostatných a nezávislých podnikatelů – franchisora a jeho franchisantů.

Franchisor zaručuje svým franchisantům právo a zároveň jim ukládá povinnost provozovat obchodní činnost v souladu s jeho koncepcí… atd.