Firefox a kompabilita doplňků

Používám Firefox 4.0.1 jsem s ním spokojen ale stále se nabízí aktualizace na F8.0 ale mám obavu zda po aktualizaci půjde Google Toolbar for Firefox 7.1 který mám nainstalován stáhl jsem si podle návodu Add-on Compatibility Reporter1.0 a nad doplnkem je udaj kontrola compability doplnků je zakázaná co s tím povolit?Kdo mě poradí zůstat u původní verze nebo se vzdát dobrého doplnku předem děkuji F.

Odpovědi
anonym

Povolit. Ještě před instalací nové verze program zkontroluje doplňky jestli jsou všechny kompatibilní a ty se můžeš klidně rozhodnout update zrušit. Myslim že tenhle by už měl být aktualizovaný. Jsou ale některé doplňky, třeba užitečné, které jsou už vývojáři opuštěné a nikdo je neaktualizuje. Existuje takový trik, jak je celkem jednoduše „aktualizovat“. Stačí ten doplněk dostat do počítače, (je to soubor .xpi), otevřít třeba ve Winraru a v něm je schovaný textový soubor. Tam je napsáno pro jakou verzi Firefoxu to je, třeba 2.0 – 4.0, tak se to jednoduše přepíše na 2.0 – 8.0. Uložit a nainstalovat (přetahnutím na adresní řádek prohlížeče). Funguje je to spolehlivě u velké většiny doplňků, dělám to tak již dlouho.