Peki

Mohu zahrnout do nákladů peníze za reklamu na FB?

Zdravím,
chci se zeptat, zkusil jsem reklamu přes FB za nějakou tu kačku, ale nikde jsem nenašel, kde bych mohl vyplnit IČ nebo tak, moje otázka zní, jestli si to mohu dát do výdajů. Je tam mé jméno a zaplaceno kreditní kartou, která je na firemní účet. Díky moc za rady :)

Nejsem plátce DPH.

Původní neotázka
Facebook reklama do nákladů

Odpovědi
dubraro

Pokud vedeme daňovou evidenci, jsou naše výdaje daňově uznatelné, pokud
jsme je

  • vynaložili na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů a
  • máme k nim doklady, které určitou dobu archivujeme a
  • uplatníme je v roce, kdy jsme je zaplatili (i zálohy uplatníme v roce, kdy jsme je zaplatili) a
  • zaevidovali jsme je v daňové evidenci

Zdroj: http://www.jak­podnikat.cz/vy­daje-naklady-danove.php

kolmano

Facebook ti vygeneruje fakturu jen to prý není úplně jednoduché jí vydolovat a tuším že se to dá až zpětne za uplynulý měsíc