V.3.S.K

Externí HDD Adata

Externí HDD – 12 měsíců stojí na jednom místě ani se s ním nehne,dnes po najetí PC oznámení že je třeba HDD před použitím nafomátovat.Je to 2,5" při najetí se rožne při nečinnosti zhasne ale PC se nedovede spojit hlásí vložte disk,ve vlastnostech taky vše OK ovladače aktuální.Co s tím nemá někdo zkušenost? Díky (mám tam cca 120Gb které nemám zálohované,hlavně 4 roky průmky mně štve nejvíce … )

Odpovědi
Michal Kole

Zkusit jiný USB port, jiný kabel, jiný počítač, jiný napájecí adapter,jinou polohu disku, … napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz možná mě ještě něco napadne.

huxa

tipuji, že nemá externí napájení, po zapojení do USB ho zkuste jakoby „obejmout“, tka, abyste ho držel něžně po největších stranách a zkuste se modlit, aby to vše bez problému jelo (HDD se zahřeje, což by mohlo fungovat a všechny elektronické věci jakoby měli vlastní duši; když se k počítači budete chovat hnusně, budete mu nadávat, … brzo se vám na něm něco pokazí, když naopak s ním něco bude, někdy postač jen vlídné slovo či pohlazení. myslím to zcela vážně ;)