bolak

Existuje nějaká pojistka proti přepsání souboru?

V případě že smáznu soubor, tak jde nastavit aby skončil v koši a mohl jsem ho z něj, pokud bych ho smazal omylem, opět dostat. Lze něco podobného nastavit i u přepsání souboru, aby se například ten původní soubor, který byl přepsán, přesunul do koše?

Párkrát se mi stalo. že jsem přesouval složku z jednoho disku na druhý, přičemž na tom druhém už byla složky se stejným názvem (nikoli však obsahem) a já automaticky odkliknul (jak jsem zvyklý) „přepsat“ a bylo to. Nebo zase jindy jsem si uložil dokument na disk, kde byl ten samý dokument, jenže dva dny starý (záloha – kdyby náhodou) a opět jsem automaticky odkliknul a záloha byla přepsána.

Existuje tedy nějaká taková pojistka, která by mi dovolovala v případě přepsání souboru onen dokument dostat zpět?

Nejlepší odpověď
Hlada

Šlo by ve vlastnostech souboru nastavit atribut Jen pro čtení. Je to ale jen další ochrana proti přepsání.