jj.novo

Existuje nějaká lhůta pro vrácení peněz?

Nechal jsem si reklamovat mobilní telefon, reklamace byla vyřízena jako „výměna zboží“, tu mohu odmítnou, což jsem také udělal, tím pádem mám nárok na vrácení peněz, byl jsem požádán o číslo účtu, které jsem jim sdělil. Reklamace byla vyřízena 23. 6., předpokládám, že peníze odeslali hned následující den, z toho mi vychází, že peníze měly přijít už v pátek. Jelikož transfer z účtu na účet trvá většinou ty 3 dny. Ale peníze ještě nedorazily. Mám to začít nějak řešit a nebo dát ještě čas? Dík

Odpovědi
anonym

Lhůtu mají (dle zákona) 14 dnů od doručení odstoupení.

gecco, řídím se 89/2012 Sb. – § 1832 , ale nejsem si jistý, zda nebyly provedeny změny v novém OZ.

Zdroj: https://portal­.gov.cz/app/za­kony/zakonPar­.jsp?idBiblio=74907&nr=8­9~2F2012&par=1832&rpp=15­#parCnt

mosoj

Peníze a druhý den ? Kde žiješ?

gecco

Musím nesouhlasit s kolegou Barbakanem – na vrácení peněz má prodejce lhůtu 30dnů…
😉