bolak

Existuje na internetu přímý převodník stisknutých kláves do ASCII?

Jako že zmáčknu nějakou klávesu, třeba vykličník a ono mi to hnedka vypíše „ALT+33“, abych to nemusel hledat v nějaké tabulce?

Odpovědi
SeptikB

Tabulky znaků se používají v případě, že chceme napsat znak, ale nevíme jak. Pokud umíte napsat znak na klávesnici běžným způsobem, proč se zajímat o ASCII ?

Jinak doporučuju najít si tabulku znaků a hledat pomocí Ctrl+F, výsledek a časová náročnost jsou zhruba stejné jako program.

bolak

sám si ztratil, sám si hledej… > http://www.bra­nah.com/ascii-converter

bolak

A ještě pro případ potřeby :)

ALT8730 √
ALT8731 ∛
ALT8732 ∜

³ ² ¹