Avatar uživatele
bolak

Excel: Vládání textu po odstavcích

Potřebuju vložit text v odstavcích do excelu tak, aby se v každé buňce nacházel jeden odstavec. Každý odstavec začíná stejnou sekvencí znakků a těch odstavců jsou v dokumentu tiscíce, takže po jednom to nepřipadá v úvahu.

Nápady?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, RedC22 před 4273 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RedC22

Co tu sekvenci hromadně nahradit znaky pro konec řádku? Vložit už to pak jde normálně dvojkombinací ctrl+c/v (alespoň v Excelu 2010).

mosoj, Dr.Axl:
Tak s timhle postojem zásadně nesouhlasim. S každým kreativním řešením se člověk učí. Až bude chtít bolak stejný nebo podobný problém vyřešit příště, bude vědět jak na to. Nehledě na to, že otrocká práce patří počítačům – to proto je člověk postavil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Sednout a místo vymýšlení kravin vkládat odstavce.
NIc není nemožné !

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

RedC22: mám excel 2003, znaky pro konec řádku, kde to tam najdu?

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RedC22

V jakym formátu máš zdrojový data? Nahrazení bych prováděl ve zdrojovym souboru, né v Excelu.

Z toho, co jsi popsal, si představuju neco takovýho:
Obsah zdrojovyho souboru:
odstavec1&delit­ko;odstavec2&de­litko;odstavec3&de­litko;odstavec4&de­litko;odstavec5
kde sekvence znaků oddělujíci odstavce je „&delitko;“.

Pokud máš zdroj v *.txt (nebo v něčem podobnym), použil bych náhradu klasickýho Notepadu. Osobně už nějakou dobu používám něco, co se jmenuje Notepad2. V něm by to vypadalo nějak takhle:
http://www.ima­gehosting.cz/?v=fin­dreplac.png
Kde vlevo je zdroj, vpravo je výsledek, který by měl jít do Excelu vložit konvenčníma metodama.

Pokud máš zdroj ve Wordu, pak bych to udělal takhle nějak:
http://www.ima­gehosting.cz/?v=fin­dredwd.png
Výsledek by měl být stejný, jako v předchozím případě.

před 4272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

No, já tam žádný dělítka nemám nebo je tam alespoň nevidím.

Možná sem se vyjádřil nepřesně (to je u mě celkem častá záležitost), ten text vypadá třeba nějak takto:

XCQ1465 (opakující se sekvence)
sdfsadfsadfj
dsamgerpg
asdpgeipgs

XCQ1465 (opakující se sekvence)
aspfakjfwpwaof
awnanowwowow
awifpwahhfwapf

XCQ1465 (opakující se sekvence)
asfiawgoiaúwj a
epagoúúogewaj
awiwaúogjagja

A takhle to pokračuje dál a dál.
Na začátku je vždycky opakující se sekvence znaků – v tomto případě „XCQ1465“ a pod ní už jakejkoliv text. A já potřebuju všechny tyto odstavce (v tomto případě pouze tři, jinak jich jsou jak jsem řek tisíce) jednoduše vložit do excelu tak, aby byl v každé buňce jeden celý odstavec, čili aby každá buňka začínala sekvencí znaků XCQ1465.

před 4271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

mosoj: myslíš kravin jako třeba, jestli zavolat obamu nebo klause, když jsi potkal marťana?

já myslím že ty a Dr.Axl byste se měli chytnout za ruce a založit rodinu, dokaď ste ještě mladí…

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek