bolak

Excel: Vládání textu po odstavcích

Potřebuju vložit text v odstavcích do excelu tak, aby se v každé buňce nacházel jeden odstavec. Každý odstavec začíná stejnou sekvencí znakků a těch odstavců jsou v dokumentu tiscíce, takže po jednom to nepřipadá v úvahu.

Nápady?

Nejlepší odpověď
RedC22

Co tu sekvenci hromadně nahradit znaky pro konec řádku? Vložit už to pak jde normálně dvojkombinací ctrl+c/v (alespoň v Excelu 2010).

mosoj, Dr.Axl:
Tak s timhle postojem zásadně nesouhlasim. S každým kreativním řešením se člověk učí. Až bude chtít bolak stejný nebo podobný problém vyřešit příště, bude vědět jak na to. Nehledě na to, že otrocká práce patří počítačům – to proto je člověk postavil.

Další odpovědi
mosoj

Sednout a místo vymýšlení kravin vkládat odstavce.
NIc není nemožné !

bolak

RedC22: mám excel 2003, znaky pro konec řádku, kde to tam najdu?

RedC22

V jakym formátu máš zdrojový data? Nahrazení bych prováděl ve zdrojovym souboru, né v Excelu.

Z toho, co jsi popsal, si představuju neco takovýho:
Obsah zdrojovyho souboru:
odstavec1&delit­ko;odstavec2&de­litko;odstavec3&de­litko;odstavec4&de­litko;odstavec5
kde sekvence znaků oddělujíci odstavce je „&delitko;“.

Pokud máš zdroj v *.txt (nebo v něčem podobnym), použil bych náhradu klasickýho Notepadu. Osobně už nějakou dobu používám něco, co se jmenuje Notepad2. V něm by to vypadalo nějak takhle:
http://www.ima­gehosting.cz/?v=fin­dreplac.png
Kde vlevo je zdroj, vpravo je výsledek, který by měl jít do Excelu vložit konvenčníma metodama.

Pokud máš zdroj ve Wordu, pak bych to udělal takhle nějak:
http://www.ima­gehosting.cz/?v=fin­dredwd.png
Výsledek by měl být stejný, jako v předchozím případě.

bolak

No, já tam žádný dělítka nemám nebo je tam alespoň nevidím.

Možná sem se vyjádřil nepřesně (to je u mě celkem častá záležitost), ten text vypadá třeba nějak takto:

XCQ1465 (opakující se sekvence)
sdfsadfsadfj
dsamgerpg
asdpgeipgs

XCQ1465 (opakující se sekvence)
aspfakjfwpwaof
awnanowwowow
awifpwahhfwapf

XCQ1465 (opakující se sekvence)
asfiawgoiaúwj a
epagoúúogewaj
awiwaúogjagja

A takhle to pokračuje dál a dál.
Na začátku je vždycky opakující se sekvence znaků – v tomto případě „XCQ1465“ a pod ní už jakejkoliv text. A já potřebuju všechny tyto odstavce (v tomto případě pouze tři, jinak jich jsou jak jsem řek tisíce) jednoduše vložit do excelu tak, aby byl v každé buňce jeden celý odstavec, čili aby každá buňka začínala sekvencí znaků XCQ1465.

bolak

mosoj: myslíš kravin jako třeba, jestli zavolat obamu nebo klause, když jsi potkal marťana?

já myslím že ty a Dr.Axl byste se měli chytnout za ruce a založit rodinu, dokaď ste ještě mladí…