imiza

Jak postupovat kdyz chci vratit penize ?

Electroworld – Objednal jsem si pracku v kamenne prodejne a uz za ni zaplatil kartou. Pracka mi stale nebyla dorucena, Komunikace s dopravcem hrozna. Porad posouvaji lhutu doruceni, vytipavaji telefony. Takze chci vratit penize za zbozi ktere mi jeste ani nebylo doruceno. Jakou mam sanci na uspech? Mate nekdo zkusenost? EW je v tomto pry hrozny.. Dekuji
Doplňuji:
Ani ja ji bohuzel neznam, :( viz. „Objednávka kupujícího je jako uzavřená kupní smlouva uložena u prodávajícího a kromě prodávajícího není přístupná jiným subjektům. Smlouva je uzavírána v českém jazyce.“

Odpovědi
anonym

Uzavřel jsi nějakou kupní smlouvu (jejíž znění my neznáme) – tak postupuj podle ní.
Doplňuji:
Ad Doplnění:
To se mi nezdá…
Objednávku by ti – minimálně, měli poslat mailem (její kopii, jako potvrzení) a pokud znáš její číslo, mohla by ti být dostupná i nyní na webu dodavatele.
Každopádně – objednávka se řídí Obchodními podmínkami, které určitě dostupné jsou (viz – http://www.elec­troworld.cz/cms/c-tRcKeQuvKrwAA­AEnDz594OGm/sluz­by-pro-vas-pohodlny-nakup-24-hodin-denn ).
Bohužel – bez znalosti těchto ´podrobností´ je v podstatě nemožní ti poradit.

ivzez

Soughlasím s Mowlou, je nutné postupovat podle podmínek uvedených ve smlouvě
a ve všeobecných obchodních podmínkách (ty najdete na webu firmy).

A neškodila by ani stížnost na dopravce.

mosoj

Mowla neví že objednávka je v současné době uzavření kupní smlouvy. Dříve to bylo zaplacením, což se stejně stalo.
Jenom mně nejde do hlavy proč jednáš s dopravcem a ne s prodejcem.
Vzhledem k zmatkům vzniklým platností nového občanského zákoníku ti doporučuji se o radu obrátit na poradnu dTestu. Najdeš na netu.

anonym

Mosoji – když už ´rejpeš´, četl jsi vůbec první větu mé odpovědi???!!!
Proboha…