MrCrowWiNN

Doporučená zásilka – Jak funguje?

Dobré dopoledne. Jak funguje zásilka doporučená? Kdo jí platí? Je to stejné jako dobírka? nebo v čem je to jiné? Díky

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Informace přímo od zdroje (z webu české pošty)

http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/psani/cr/do­porucena-zasilka-id222/

Další odpovědi
cochee

Doporučená zásilka spočívá hlavně v tom, že adresát příp. ten kdo ji vyzvedává, musí prokázat totožnost a tím má odesilatel „papír“ o tom, že zásilka skutečně byla doručena. Poštovné za doporučenou zásilku platí odesilatel (je to o něco málo víc než obyčejná zásilka, viz ceník České pošty). Není to totéž jako dobírka, dobírka je o tom, že adresát musí zaplatit cenu stanovenou odesilatelem.