paul1

Dokáže vodoměr zaregistrovat kapající vodu z kohoutku ve velkých intervalech?

Například v intervalu 1 kapka za hodinu

Nejlepší odpověď
Kepler

Běžný bytový vodoměr určitě ne, ani při tisících kapek za hodinu. Mluví se o tzv. rozběhovém průtoku, norma jej však nestanoví. Při nižším než rozběhovém průtoku může nastat stav, kdy vodoměr vůbec nezačne zaznamenávat odběr na počitadle.
U různých typů bytových vodoměrů se rozběhový průtok pohybuje většinou mezi 6 až 12 litry za hodinu. Kdo by chtěl nakapávaním vody do kýblu ušetřit, mýlil by se. Nakonec se stejně rozklíčuje rozdíl mezi údajem vodoměru u paty domu a součtu odběrů na všech vodoměrech.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vodom%C4%9Br#R­ozd%C4%9Blen%C­3%AD_podle_p%C5%99es­nosti

Další odpovědi
Drap

Jedna kapka za hodinu je podle mne nesmysl, ale zřejmě by byl schopen i to zaregistrovat.

mosoj

Záleží sice kde, na teplotě a relativní vlhkosti, ale jedna kapka za hodinu je blbost. Takové množství vody se odpaří dříve než ukápne.

jáára

Asi ano, ale to vyřeší magnet z hdd.
Protékal hajzl tenkrát…