Dobrý den, ví někdo postup jakým lze zaslat peněžní prostředky CZK na účet v např.Polské ban­ce?

Je mi schopen někdo poradit jakým způsobem lze zaslat platbu v CZK na zahraniční účet vedený v cizím státě? Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zde potřebné informace včetně obrázku poštovní poukázky:
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/penezni-sluzby/zahrani­ci/postovni-poukazka-z-a-id260/

Pokud chceš poslat z účtu nejde použít číslo účtu, ale musí se použít IBAN a SWIFT kód.

Další odpovědi
slevin

mozna by to slo pres internet bankig.platim vodafone mesicne pausal do nejake skotske banky.takze snad takhle

Salvaje

Normálně mezinárodním převodem. Ve Vaší bance Vám na to dají formulář, který vyplníte (je nutné znát mezinárodní formát čísla účtu a SWIFT nebo BIC kód). Prostřednictvím internet bankingu to lze také a je to tuším levnější.
Pokud máte peníze v hotovosti a nechcete je převádět, ale vložit, tak to lze také. Třeba v České spořitelně.