Ptakopysk

Dobrý den, stačí jednomu páru neonek 3 litry vody ? :)

Doplňuji:
Tak dvěma párům ? :D

Nejlepší odpověď
terry

není to žádná sláva. Ale co můžou dělat?
Další věc je ta, jestli to myslíš v průměru, nebo jestli chceš chovat poze ten 1 pár. A co když se rozmnoží?
Neonky žijí v hejnech, ne v párech. Jednomu páru bude smutno.
Doplňuji:
2 páry taky není hejno.
Akvárko s 30 litry vody nezabere moc místa.

Další odpovědi
juie

S vodou si vystačí,ikyž nadšené nebudou… to se ti tak rychle rozmnozily nebo si je spatne spocitela?

Ar

Pokud chcete " chovat " neonky v nějakém mikro akváriu, předem je odsuzujete k záhubě a živoření.
Jak už bylo psáno Neonka je hejnová ryba a nejlépe se ji daří ve společnosti kolem 15 kousků a více. Další věc je tvar akvária, jako každá hejnová ryby vyžaduje taky určitou délku a objem akva. Chovat neonky v nádrži menší než 50 cm na délku a méně než 50 litrů je opravdu jen týrání. Ryby budou akorát plaché a vybledlé.

ahold

Nejmenší možný poměr : voda – rybka je 1l na 3 cm. rybky.
To znamená, že když neonka měří asi ty 3 cm, počítej pro ni s 1l vody.
Je to ale na přežití. Rozhodně moc spokojené nebudou.

Ptakopysk

Ještě nejsou koupené. ;D

Ptakopysk

Ještě nejsou koupené. ;D