tofisebi

Kyž podnikám od února 2016 a za letošní rok jsem neměl žádnou zakázku, mam daňovou úlevu na děti?

Původní neotázka

Dobry den podnikám od února 2016 a za letošní rok jsem nemel žádnou zakázku mam nato na daňovou úlevu na děti.

Odpovědi
Mc Merkurion

…jestli jsi neměl zakázku, tj. žádný zisk, na čem chceš uplatňovat úlevu?
…asi myslíš za leden >>> v tom případě platí odpověď Drapa: z podnikání nula > neuplatňuješ…

ivzez

Daňovou slevu lze uplatnit pouze z vypočtené daně.
Pokud jste neměl žádný příjem, neodvádíte žádnou daň
a slevu není z čeho uplatnit.

K získání daňového bonusu na děti je podmínkou
dosažení příjmu ve výši minimálně šestinásobku
minimální mzdy.

V případě podnikání pak záleží i na tom, jestli vykazujete
skutečné náklady, nebo použijete paušál. V druhém případě
nelze slevu na děti uplatnit.

Drap

Pokud neuplatňuješ úlevu nikde jinde, tak ano. Můžeš si odečíst.