Nela Bíró

Dobrý den, co mám dělat když mi rodiče nevěří s tím že se mi špatně dýchá, že jsem celou noc kvůli tomu nespala?

Celou noc jsem nespala kvůli špatnému dýchání. Pořád to ve mně nějak chrastí, sípe.. Rodiče mi moc nevěří a mamka mě stejně chce poslat do školy (jsem v 8 ročníku a podle nich mám už moc vysokou absenci ale zdravotní stav si člověk nevybere..). Přijde mi už pomalu že je to ani nezajímá.. dnes ve škole by mi navíc nic nechybělo maximálně němčina ale kamarádka ze třídy by mi to poslala.. mamka dělá od 6 do 10 a taťka už je v práci takže k doktorce se mnou nikdo nemůže.. já bych tak asi dokázala jít sama ale mamka by musela z práce tam v sedm zavolat že tam přijdu sama (je mi 13 + děda by mě tam odvezl). Celkem mě mrzí že mi moc nevěří a že jí to je asi i jedno… Poradí mi prosím někdo co mám dělat? Nechci se s mamkou moc hádat..

Odpovědi
Filip84

Možná to bude znít krutě, ale my tady nejsme od toho, abychom řešili Tvé interpersonální vztahy s rodiči, nebo třeba, co já vím, s družinářkou. Ani nejsme nějaká „zpovědnice“, aby se tu někdo chodil „vyplakat“. Ani lampárna, takže ani stížnosti nepřijímáme. Bohužel, život není krásný! 😀😅

Vyvaž se z módu oběti, přestaň brečet, pindat a stěžovat si a namísto do školy jdi za svým praktickým pediatrem. Minimálně budeš mít od něho papír, žes tam byla, takže omluvena ve vzdělávacím ústavu takto budeš, no a on Tě vyšetří, a na základě toho nebude potřebné, aby Ti rodiče věřili – budeš na to mít ouřední lejstro! 😎

Proč řešit věci jednoduše, když to jde složitě, že? 🙄🤦‍♀️

elkon

Tak tě tam může odvést děda. To je také možné.

Filip84

Řeší tady úplné pakoniny, jako. Pokud se jí blbě dýchá, tak si klidně může zavolat rychlou, nebo se došourat k pediatrovi, a on jí prostě musí ošetřit. Jestli k ní mají rodičové takto přezíravý přístup, tak ať se obrátí na OSPOD, půjde do Klokánku a rodičové nebudou mít život hezký.

Ono to spíš bude celé tak, že už jí znají, že je jí prd, tak jí špendýrují do školy. Což chápu, jako, co s hypochondrem.

Buď jak buď, my to nevyřešíme, opravdu ne. 🤪🤦‍♀️

Nela Bíró

Kdyby to bylo tak jednoduché tak bych k doktorce zašla ale nemohu protože dokud mi nebude 15 tak musím mít zákonného zástupce sebou 🤦‍♀️. Ještě taková vsuvka.. já tady žádám o pomoc (jiným způsobem ale žádám) ne o nějaké připomínky takže pokud se vám to nelíbí tak proč na to odepisujete? Tohle člověk fakt nepochopí..

Filip84

Lékař Tě musí ošetřit, i když se tam dostavíš sama.

Co si myslíš, mne nezajímá – není to jakkoli relevantní.

Co si já myslím, proč někde píšu, to nebo ono, je moje věc, nikoli Tvá starost. Chápeš to!? Já Ti nebudu skládat oučty ze svého konání! 🙄🤦‍♀️

Jestli se Ti to nelíbí, nemusíš to číst, ani tady nemusíš být, jo, myslím, že se s tím naučíme docela v pohodě žít, že tady nebudeš.

Nela Bíró

Tohle možná bude hodně drzé ale víceméně u lidí jako jste vy mi to nevadí.. spíš si myslím že vy (ano vy a lidi jako vy) by tu neměli být. Lidi jako vy nebo konkrétně vy asi nemáte nic jiného na práci co? Než jen rýpat do ostatních, psychicky jim ubližovat tím co píšete. Jakoby co vás vede k tomu být takový k lidem kteří vám nikdy nic špatného neudělali? To vám to dělá dobře nebo? Já jen že to tak vypadá. Úplně mi to nepřijde normální no. Píšete že jestli se mi to nelíbí tak ať to nečtu.. hmmm možná v tom máte pravdu ale to je tak jediné. Příště radši na nic neodepisujte nebo když už tak alespoň přemýšlejte co píšete. Děkuji. Více to nebudu řešit. Lidi jako vy nemá smysl řešit.

Dochy

Lékař ji musí ošetřit jen v případě, pokud je pacient v akutním ohrožení života či zdraví. Jinak se pro ošetření požaduje splnění předepsané byrokracie. A i když ji lékař přijme, nejsem si jist, zda musí potvrdit omluvenku pokud nejde o vyšetření dle běžných podmínek – např. opravdu neodkladné ošetření, nebo příchod v čase vyhrazeném pro akutní pacienty.

Filip84

Dochy, prosímtě: pokud se jí špatně dýchá, tak si, naprosto v klidu, může zavolat i rychlou a přijedou, dokonce i lékařské auto, jako u třináctiletého fakana zvlášť to nikdo nebude riskovat.

A pokud se s tím dostaví k pediatrovi, tak jí ošetřit musí, a pokud jí ošetří, tak jí tu omluvenku do školy musí napsat. Je to stejné, jako omluvenka do práce, v principu.

Dochy

Špatně se mi dýchá třeba když mám rýmu. Po škm běhu to také není nic moc. To ještě není důvod volat záchranku. Samozřejmě je třeba nějak rozumně zvážit ty potíže a od toho by tam měli být ti rodiče.

Pediatři někdy odmítají potvrdit omluvenku pokud mají jakékoli podezření, že mohlo jít o účelovou návštěvu – tj. např nestandardní okolnosti odpovědi s banalitou.

A aby nedošlo k nedorozumění: netvrdím, že zmiňovaný problém je či není banalita. Nejsem na místě, nejsem lékař, nedokážu rozhodnout.

Nela Bíró

Souhlasím s vámi. Jsem astmatik a měla jsem i covid takže mi to mohlo rozhodit i toto. Toto není poprvé už se mi to stalo několikrát ale mě spíš velmi mrzí že mi v tom rodiče nevěří. Vy se zdáte jako normální rozumný chlap ne jako s prominutím tamten toxický pán co očividně vysloveně nemá rád děti a očividně celkově lidi a musí prostě být takový jaký je. Je mi teprve 13 ale tohle mě fakt fascinuje (podle testů od psycholožky je mi mentálně 17–18). To sice byla nepotřebná informace ale to nevadí

Filip84

Dochy: Jasně, ale jí se dýchalo špatně celou noc, nebo jinak: tvrdí to. Netvrdím, že to je na záchranku nutně, to je, až lapáš po dechu a modráš, jenom Ti říkám (vím, znám dva lapiduchy a jednu lékařku ze záchranky, tak jako bavili jsme se o tom), že když zavolá, přijedou.