Matyáš Ježek

Dobry den, kolik je clo z Anglie , když si budu kupovat 26 jednorazovych elektronických cigaret za 2500 kč

Kolik bude clo z Anglie ?

Odpovědi
Filip84

Pokud jde o nomenklaturu zboží 2404120010 – Výrobky obsahující tabák, rekonstituovaný tabák, nikotin nebo tabákové nebo nikotinové náhražky, určené k vdechování bez spalování; jiné výrobky obsahující nikotin určené k dodávání nikotinu do lidského těla

  • Výrobky určené k vdechování bez spalování
  • – Ostatní, obsahující nikotin
  • – – Zásobníky a náhradní náplně, naplněné, pro elektronické cigarety, přípravky pro použití v zásobnících a náhradních náplních pro elektronické cigarety

pak sazba CLA činí 6.50% a sazba DPH činí 21.00%,

Clo se vypočte z celní hodnoty, kterou je částka Kč 2,500.00, poplatek k zaplacení tedy bude Kč 163.00.00.

Sazba DPH se vypočte z CIF ceny + sazby cla, tedy ze součtu celní hodnoty, vedlejších výdajů (většinou poštovné, případně i balné) a sazby cla, tedy ze součtu Kč 2,500.00 + Kč 163.00 + vedlejších výdajů. To si sečteš, a z toho zaplatíš královské pokladně a církvi svaté 21.00%.

Jen pro příklad: byly-li by vedlejší výdaje Kč 500.00, pak:

Sazba cla 6.50% z celní hodnoty Kč 2,500.00 činí Kč 163.00.
Sazba DPH ze součtu CIF hodnoty Kč 3,000.00 a sazby cla Kč 163.00, tj. z částky Kč 3,163.00, činí Kč 665.00.

Celkové poplatky k zaplacení by, potom, byly Kč 163.00 + Kč 665.00 = Kč 828.00.

Do tohoto mustru si dosaď vedlejší výdaje, abys spočítal CIF hodnotu, a pak si snadno spočítáš i poplatek za DPH, který odvedeš královské pokladně a církvi svaté.

Mravenec

Nejsme celníci.