Proč se zobrayují divná písma v prohlížeči Opera?

Dobrý den, stal se mi takový problém. Mám windows XP po čerstvé reinstalaci (je to den zpět) a pomalu na všech webech mám divné písmo. Třeba na YouTube jsou názvy videí moc tlusté, hranaté a diakritika vypadá jako nějaký "bordel" nad písmenky. Potom na jiných webech mám písmo takové divné, než předtím. Nevíte co s tím?
PS: Zkoušel jsem "reinstalovat" font Arial (TrueType) a nepomohlo to.
Doplňuji:
A ještě něco: Když hledám na "gůglu", tak jsou výsledky vyhledávání též nepřirozeně tučné a hranaté.

Odpovědi:

Stříbrný

A díval ses do nastavení Opery? Ono je hezké, žes přeinstaloval Arial, ale co když jej Opera vůbec nepoužívá? Takže najdi si v nastaveních, jaký font je implicitně používán (tedy výchozí font), bohužel ti neprozradím, kde to hledat, protože Operu nemám v PC. A jestli tím fontem je opravdu Arial, nu tak zkus nastavit jiný TT font, třeba Times New Roman - font musí české znaky obsahovat, jinak se budou česká písmena zobrazovat buď v jiném fontu, nebo úplně nesmyslně.
Doplňuji:
Já mám Firefox a tam jde s písmy kouzlit trošku více, snad bude mít Opera aspoň stejné možnosti. Můžu si nastavit zvlášť font pro patkové písmo a zvlášť pro nepatkové, můžu si nastavit, jestli výchozí font bude právě patkový nebo nepatkový a nakonec si můžu nastavit, zda si webová stránka může zobrazovat svůj vlastní font, definuje-li jej (a tím "přerazit" nastavení ve FF).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.