Existuje diagnostika PC, kterou bych připojil k NTB a PC a vyjela by mi závady, podobně jako diagnostika u automobilu?

Dobrý den. Mám doma starý PC, který se sice zapne, ale obrazovka se nezapne. Myslím si, že je to grafikou nebo možná celou základní deskou. PC nerozumím tak vážně nevím. A chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaká diagnostika, u níž stačí, abych si ji připojil k NTB a k tomu starému PC a vyjelo mi to nějaké závady, podobně jako funguje diagnostika u automobilu.

Odpovědi:

Pokročilý

Tak jednoduše ... pokud se ti počítač zapne, ale obrazovka ne, tak by měla být chyba v obrazovce.

Bronzový

Diagnostika v PC už je, když ho zapneš, začne nějak pípat? Pokud ano, tak https://cs.wikipedia.org/…
Jinak taky podle větráčků, který se roztočí, popřípadě rozsvícených LED na základních desce, pokud tam nějaké jsou.
Pokud nepípá a ani větráček u CPU se netočí, tak je to nejspíše zdrojem nebo základní deskou.

Stříbrný

Taková diagnostika neexistuje a ani existovat nemůže. U diagnostiky auta se totiž předpokládá, že je funkční počítač, tedy řídicí jednotka auta. Pokud bude nefunkční, autodiagnostika ani nepípne. No a u samotného počítače neexistuje uvnitř něj nějaká "řídicí jednotka," která by byla schopna a ochotna komunikovat s diagnostikou.

Diagnostika na PC existuje, ale má jinou filosofii. Jde o mnoho různých příznaků, kterých si zkušený technik všímá a na jejich základě se rozhoduje. Příkladem takového příznaku je například pípnutí nebo pípání počítače při jeho zapnutí.

Ve tvém případě konkrétně ti na základě pouze toho, co jsi napsal, nikdo neporadí konkrétně. Řešením může být - zkus vymontovat grafickou kartu a nahradit jinou, třeba zapůjčenou. Pokud se počítač rozjede, víš, že je porouchaná grafická karta a musí se koupit nová. Muže tam být ovšem spousta komplikací, například - počítač nemá grafickou kartu, grafika je prováděna čipem na zákládní desce nebo dokonce přímo procesorem...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.