Michal Kole

Děti: Jak z rodičů taháte peníze, když chcete nějakou „zbytečnost“? jak rodiče přemlouváte?

Rodičové: Jak Vás Vaše děti přemlouvají k finančním „darům“ na nějakou „blbost“

Jak jste Vy přemlouvali Vaše rodiiče, když jste chtěli peníze na nějakou méně potřebnou věc ?

Odpovědi
Amie

Já osobně jsem si vždy počkala až mi naši dají sami – a to je mi 19. Párkrát jsem si řekla, ale výjimky a většinou abych měla na bus do školy, jelikož už mi nedávaj ani kapesný. Jinak prachy na blbost? Když něco chci tak mi to koupí, pokud to není vyloženě hovadina a jsou na to peníze.
Jinak tahat peníze… myslím, že když je netahám a mám určitý množství a nevím kdy dostanu další mě udržuje na uzdě a učí mě to šetřit. Což v dnešní době je potřeba a nemám nijak potřebu ani něco kupovat.

anonym

Michale, když už to nemusím brát jako rodič, ani jako dítě, tak se přiznám – my jsme jako rodina hrávali v neděli odpoledne žolíky. Tak jsem si vždy na nějaké přilepšení ke kapesnému „vydělala“ karbanem.
Dodnes nevím, jestli nás babička tímto způsobem opravdu schválně nenechávala vyhrát a jestli by nebylo lepší, kdyby nám tu pětikačku dala jenom „tak“. Byla to ale zábava pro celou rodinu a snad i pro ni.

iceT

Nikdy jsme my sourozenci peníze z rodičů netahali,jelikož na bytečnosti fakt nebylo,ale občas při docházce na nákup jsme měli povoleno koupit si nějakou mlsku,ale tenkrát stál nejdražší oplatek asi 2,50.