Avatar uživatele
hard work

Dá se vymáhat nesprávné posuzování porušování pravidel na sociálních sítích?

Na několika sociálních sítích se mi stalo, že jsem byl párkrát zabanován za posledních několik let, přiznávám že právem a porušil jsem pravidla, ale také se mi stalo, že jsem dostal ban bez zjevného porušení pravidel, které navíc dobře znám a mám je přečtené. Na drahou stranu jsem viděl příspěvky, které porušovaly pravidla zcela zjevně, protože byly urážlivé a sprosté a daný uživatel ban nedostal, přestože vedení to muselo číst a zaregistrovat.

Dá se takové nevyvážené jednání vedení sociální sítě nějak vymáhat? Přeci jenom ten člověk, který ty bany dává nebo nikoliv, má určitou zodpovědnost a mělo by to být vyvážené a spravedlivé. Šla by na subjekt podat žaloba a vysoudit to?

Zajímavá 0 před 28 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
plebs

Hele brachu když uvedeš kde čerpáš informace a není to od dezolátů tak by neměl být problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Stěžovat si můžeš „na lampárně“. Správce sítí nikdo nezajímá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Právní nápravu za nesprávné posuzování porušování pravidel na sociálních sítích může být obtížné vymoci, ale ne nemožné. Sociální sítě jsou soukromé firmy, které stanovují své vlastní pravidla a podmínky užití, které uživatelé musí přijmout při registraci. Tyto podmínky obvykle zahrnují klauzule, které jim dávají širokou pravomoc k moderaci obsahu a blokování uživatelů.

Pokud jste nespokojen s rozhodnutím sociální sítě, měli byste nejdříve využít interní mechanismy nápravy, které sociální síť nabízí – například odvolací proces nebo možnost kontaktovat zákaznickou podporu.

Pokud máte pocit, že jste byl diskriminován nebo že sociální síť porušuje vaše práva, je možné se obrátit na právníka a zvážit možnosti žaloby. Avšak tato cesta může být finančně a časově náročná a úspěch není zaručen.

Alternativně můžete situaci nahlásit relevantnímu úřadu pro ochranu spotřebitele nebo jiné regulační instituci. V některých případech může být možné podat stížnost na lokální úrovni, ale to závisí na místních zákonech a regulacích.

Je důležité mít na paměti, že sociální sítě jsou často mezinárodní společnosti a mohou být regulovány různými právními systémy. Co je považováno za nespravedlivé nebo nesprávné v jedné zemi, nemusí být nutně stejné v jiné zemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Theoreticky jistě.

Žaloval bys vlastníka (provozovatele) sociální sítě u jeho obecnýho soudu, takže v UK, U. S., atp., a to podle rozhodného práva – v UK to může být anglické právo, skotské právo, wellshské právo (je téměř rovno anglickému). V U. S. federální, nebo i lokální.

Podle toho by se nahlíželo na úplně všecko, americký a britský právní systém stojí více na common law, než na ius romanae. Jist jsem sobě tím, že každá sociální síť bude mít v pravidlech použití, smluvních podmínkách, atp., že má právo odmítnout uživatele, nebo zrušit uživatelský účet, i bez objektivního důvodu – byli by úplní blbci, neměli-li by to tam, a byli-li by blbci úplnými a komplexními, neměli by úspěšnou sociální síť, že – zdejší pacientárium má taky úplný hovno! 😅😅

Takže bys musel tvrdit, a také dokázat, zneužití práva, v praktické rovině. Nebo diskriminaci, a to z obecně uznávaných zakázaných důvodů – náboženství, světonázor, rasa, zdravotní stav, etc. etc. etc.

Netvrdím, že bys theoreticky nemohl zvítězit. Mohl. V praxi je však šance tohle vyhrát blízká materiální nule! 😅

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet