bolak

Dá se klasická webkamera použít pro monitorování prostoru?

Například snímat místnost a posílat každých 10 vteřin snímek přes internet na jiný počítač a tam ho ukládat?
Doplňuji:
A nějaký software který toto umí znáte?

Nejlepší odpověď
arygnoc

áno.

tej kamere je jedno, aké software ju ovláda – a to čo vy chcete (resp. na čo sa pýtate) robí program (software) a nie kamera.
kamera iba sníma obraz.
Doplňuji:
napr. WebCam Live

http://www.zi­ve.cz/programy/web­cam-live/pr-1240

Další odpovědi
anonym

Občas se u tvých otázek zamýšlím, myslíš-li je vážně (tedy ptáš-li se proto, že nevíš) a nebo si děláš srandu…
Tohle umí už stařičký WebCam live – blahé paměti ( http://getware­.net/wc/index­.htm )…
Mimochodem – pokud bys chtěl pátrat dále, kukni na „časosběr“ nebo „timescape“.

Hamon

Spousta aplikací umožňuje spustit nahrávání na základě změny scény (tj. pohybu). Doporučuji. Ale v takovém případě musí být možnost zkontrolovat stav, aby sis nemyslel, že je všechno v pořádku, když nic nenahrává, zatímco kamera odešla do křemíkového nebe.

bolak

mowla: já si nikdy nedělám srandu