marie

Co znamená výraz Barebone?

V souvislosti s nákupem notebooku jsem si všimla kolonky notebooky-barebone nevím co to znamená.

Nejlepší odpověď
nature

Dobrý den, Barebone (nazývaný aj barebone system, vo voľnom preklade holá kosť) je počítačová platforma pozostávajúca len z tých najnutnejších súčiastok. V skrinke sa nachádza len zdroj, základná doska a chladiaci systém. Dizajn týchto počítačov je obyčajne neštandardný a nie je možné ho zložiť použitím dostupných hardvérových komponentov.

Skladanie barebone počítača svojpomocne je obyčajne lacnejšie ako zakúpenie predinštalovaného počítača od dodávateľa

Tento odkaz napoví více.
http://www.vol­ny.cz/daransky/pcset­.htm

Další odpovědi
Colava

Po tom co si přítelkyně koupila „Barbone“ už bych do toho znovu nešel..ještě ke všemu ji napsali kompnenty jiné než tam nakonec vůbec byly