co znamená slovo disponibilní

celá fráze ‚disponibilní zůstatek‘

Nejlepší odpověď
dudu

Znamená právě použitelný – např: na účtě máte celkovou částku XX, dnes je ale splatná určitá částka úvěru 1, zatím však nebylo provedeno její zúčtování /odepsání/, takže bankomat uvolní pouze XX mínus 1. Zůstatek celkem se tedy sestává z volných peněz /libovolně použitelných/ a prostředků účelově určených nebo-li rezervovaných.

Další odpovědi
Miroslavst

použitelná částka. Disponibilní jako k dispozici.
Já mám v peněžence dispoonibilní zůstatek 700,–Kč což znamená, že mám použitelných sedm stovek.

Gabilka

Zjednodušeně: částka se kterou můžete disponovat, je k dispozici.

panenka

znamená to zůstatek který máte k dispozici