Avatar uživatele
hubickova

Co znamená,když je v nabídce datového připojení napsáno – 25 MB na den?

Pak je ještě 60 MB na týden.Na co všechno to stačí – potřebuji jen sem tam kouknout na facebook a snad kontrola emailů – jedu na týden pryč a není tam WIFI…Co si mám teda od Vodafonu pořídit…
Doplňuji:
A ještě chci dodat,že internet v telefonu nepoužívám,jen ho prostě potřebuji na jeden týden,proto to připojení na týden nebo na den.Tak mně zajímá,jestli to číslo znamená rychlost a nebo objem dat.A když to je objem,co se stane,když ho za to dané období vyčerpám.Asi jsem prvně špatně položila otázku..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3392 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Jedna fotka v plném rozlišení může mít klidně 5 MB. Deset stránek např. iDnesu je cca 1 MB.

Pokud si vypneš zobrazení obrázků, zakážeš reklamy (nějaký AdBlock), pak by se s 25 MB na den nouzově dalo přežít.
Doplňuji:
A ještě pozor na aktualizace – Windows, antiviru, aplikací…, to ti těch 25 MB může sežrat okamžitě po připojení a už ti nic nezbyde. Ideálně zakázat na firewallu veškerou komunikaci kromě nezbytných služeb (klient DHCP a DNS) a toho, co hodláš skutečně používat (např. že se na Net může připojit jen prohlížeč Internetu).

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

hele to není nic. nouze vejvyšší.
když limit vyčerpáš bude se aplikovat FUP. i s tím se však dá přežít ono je to neskutečně pomalý a stačí to tak na hlavičky mailů, ale nějaký online messenger to taky obslouží. doporučuju teda ten týdení. třeba video z YT si na tom nepřehraješ…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

K Doplnění:

  • číslo znamená objem dat na období (tedy max. 25 MB / den)
  • po vyčerpání se připojení zpomalí (v podstatě na nepoužitelnou rychlost)
  • faktickou rychlost připojení ti nikdo neřekne (ani operátor, ten ti řekne maximální možnou, v praxi nedosažitelnou), protože závisí na standardu připojení (GPRS/EDGE, 3G, LTE) a také na kvalitě signálu v daném místě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Treba si vybaviť neobmedzený prístup. Lebo 60 MB / týždeň, máš na deň len 8,57 MB , myslím, že to je málo. Ja mám neobmedzený, takže ani neviem, koľko potrebuje priemerne na 1 deň.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Ad doplnění: jde o objem dat, která můžeš stáhnout. A nezáleží, jak dlouho na Netu budeš připojená. Po dosažení objemu se obvykle sníží rychlost připojení na sotva použitelnou. Podrobnosti musí být součástí popisu daného tarifu, popř. ti je řeknou na zákaznické lince daného operátora.

Neomezený tarif by byl fajn, ale na týden se asi nevyplatí.

před 3392 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A samozřejmě si na těch pár dní odříct internetová rádia, stahování nebo online poslouchání písniček a videí, online hry…

před 3392 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek