Co znamená cízí slovo progrese?

V poj. smlouvě jsem narazila na způsob plnění s progresí a bez progrese. Není mi úplně jasný význam takového plnění.

Odpovědi
panenka

slovo progrese znamená -postup,šíření,po­kračování,pokrok,vzes­tup,růst

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=pro­gres-progrese

kazisvět

v pojišťovnictví se význam progrese používá pro znásobení pojistného plnění v případě nějaké závažné události. Například při vážném úrazu s trvalými následky se může sjednaná pojistná částka zvýšit na pětinásobek.
Konkrétní výpočet závisí na smluvních podmínkách.