smagl

Co všechno je potřeba ke zplnoletnění z duvodu podnikání a jak dlouho to trvá?

Dobrý den, je mi 16 a chtěl bych se začít věnovat podnikání. Vím, že je možně se nechat soudem zplnoletnit z tohoto důvodu. Co všechno bych k tomu potřeboval a jak dlouho by to asi trvalo? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=zplno­letn%C4%9Bn%C3%­AD+podnik%C3%A1n%C­3%AD&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

ivzez

Doporučím nastudovat NOZ – část, v níž se řeší
získání plné svéprávnosti před dosažením zletilosti.

Musíš se obrátit na soud, prokázat, že se sám uživíš. K žádostí budeš potřebovat souhlas zákonných zástupců (rodičů). Podnikat se souhlasem rodičů můžeš i bez soudu (bez svéprávnosti)

[„Zplnoletnění“ je nesmysl, plnoletý budeš po dovršení 18 let.
Tzn., že i když ti soud přizná svéprávnost, budeš si muset
na některé věci (např. alkohol, řízení auta, …) ještě počkat.]

smagl

Myslíte, že jsem to na googlu nehledal? Není to tam nijak moc více specifikováno. Všude je napsano, že už si nechal první nezletilý zažadat, a nějaký rozhovor s ním…

gecco

Nehledej zajímavosti v rubrice ´něco a život´ – hledej zákony…
😉
V tomto případě je prioritní – jak píše Ivzez – NOZ ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89 ).

ivzez

A živnostenský zákon + řadu dalších předpisů…

Odpověď by se dala rozepsat více, ale podle mne k tomu prokázání patří i orientace v oblasti, znalost předpisů, atd.
(–: