JaneGrey

Co vše je potřeba nakoupit do nového fotoateliéru?

Když nepočítám fotoaparát. Kolik takové vybavení může stát. Tak přibližně a nebudu kupovat to nejdražší. A jak velkou místnost budu minimálně potřebovat. Dík

Gecco, jsem fotografka, studovala jsem před 17 lety. Ale dost se toho od té doby změnilo. Počítám že budu potřebovat foťák, světla, pozadí… Je toho spousta, tak jsem se ptala hlavně na základ. To co jsme měli tenkrát my v aleliéru ve škole už dneska skoro nepoužívají. Chci fotit lidi co mi přijdou, rodiny apod. Dále školy atd. Nechci se tím doslova živit, mám to dnes spíš jako koníček a takový menší přivýdělek.

Nejlepší odpověď
anonym

To je těžké na toto odpovědět.
Bylo by lepší se někde přímo v ateliéru zeptat.
Záleží na tvých potřebách,pokud chceš vybavení z bazaru nebo nové
Ceny budou dost rozdílné.
http://www.me­gapixel.cz/ate­lierove-vybaveni?gclid=CID­Tx9jsrMYCFUjJtA­oddvUODA
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=vybaven%C3%AD+fo­toateli%C3%A9ru+b­azar

https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=vybaven%C3%AD+fo­toateli%C3%A9ru

Další odpovědi
gecco

Nejprve musíš aspoň ´umět´ fotit.
Pak musíš vědět, co chceš fotit.
Teprve pak řeš vybavení (foťák, objektivy, osvětlení)…
😉
______
OK – já to nemyslel ve zlém…;
😉

No – ono se toho zase tak moc nezměnilo – minimální rozměry ateliéru se pořád vztahují na velikost foceného objektu (včetně vzdálenosti objektu a foťáku podle vhodné ohniskové délky), osvětlení (rozptylky, odrazky, pozadí…) se taky nemění.
______
Ale úplně obecně se poradit nedá…
Dám ti příklad – ´zorný úhel´ je závislý na ohniskové délce a velikosti snímače (předpokládám, že fotit budeš na digi) – takže třeba minimální velikost ateliéru je závislá na zvoleném foťáku – jinak velký objekt budeš schopna zachytit ´stovkovým objektivem´ (portrétní ohnisko) ze stejné vzdálenosti s nějakým malým snímačem a jinak velký se ´středoformátem´…
😉
Asi by sis měla určit, co je dané (foťák, ateliér…) a tomu přizpůsobit ten zbytek.
😉

Emefej

Nejdražší položkou budou světla http://www.studiove-blesky.cz/

Klaproth

Před pár lety jsem si tím prošel. Přesné ceny už nevím, takže pouze orientačně:

Set tří studiových blesků (1000+800+500 Ws) + 3 stativy + 3 softboxy + 2 deštníky = 32000
Dálkový odpalovač = 5000
Velká odrazka se stativem + malá ruční odrazka = 7500
Wi-Fi modul = 20000
Pozadí + držák = 7000
Odpovídající počítač + profi SW = 150000
Nutné stavební a el. práce v atelieru = 50000
Další drobnosti = 30000
Foťák + objektivy = moc, moc, moc.

Atelier jsem měl pronajatý v suterénu paneláku v okresním městě ve středních Čechách. Celková plocha 36 m2 (samotný aťas 25 m2, zbytek miniaturní pracovna + příslušenství). Byli Jsme tam v pronájmu dva, každý měsíčně platil 4500 + energie.

V klidu si vše dobře rozmysli.