MichaelOffic

Co to je s počítačem Win 10?

U účtu hosta, kde jsem neměl žádné heslo mi vyskočí že heslo přestalo platit a mám zadat nové heslo.

Odpovědi
anonym

jeden z bezpočtu důvodů proč lidé co nejdéle zůstávají na windows 7 nebo přechází na Ubuntu Linux, MacOs … microsoft totiž s každou aktualizací něco dalšího pokazí a tím mám na mysli aktualizace které vám budou chodit do windows 10. Mnohé vám z ničeho nic deaktivují guest účet jako třeba build 10159 a mnohé se postarají o to že počítač už ani nenaběhne, radost tenhle systém používat 🙂

zkuste do příkazové řádky zadat net user guest /active:yes a potom net user Guest * pro změnu hesla …

Roman71

Tohle mne vždycky rozbije..
Když se někoho zeptám, jaký má počítač, většinou odpověď zní: „Windows..“

Dobře, teď k věci. Je vidět, že pro účet hosta si může Microsoft kdykoliv, bez předchozího upozornění, změnit pravidla používání.. ostatně jako u čehokoliv.
Pokud se chcete vyhnout problémům, vytvořte si jeden administrátorský účet a jeden čistě uživatelský se striktně nastavenými pravidly. Vyhnete se tak případným problémům.

Podle toho, co popisujete, to vypadá, že účet hosta byl pouze dočasný a jeho platnost vypršela. A jak se v licenčním ujednání EULA píše, Microsoft může kdykoliv cokoliv v systému změnit a vás na to nemusí vůbec upozorňovat. Vy jste totiž (už od první verze Windows) pouze licencovaný uživatel a operační systém ve vašem počítači je stále majetkem společnosti Microsoft.