Co to je přiměřený zisk?!

Má takový zisk třeba ČEZ,RWE a jim podobní?

Nejlepší odpověď
valim

To jde o to s čím to srovnáváte. Zisk v desítkách miliard korun vypadá jako nepřiměřený, ale když jej porovnáte s obratem, zjistíte že je to okolo 25% (2009/2010). No i to je trochu moc, okolo 10% bych jej uz asi za přiměřený považoval.

Zdroj: www.cez.cz/ede­e/content/file/in­vestors/2010-annual-report/VZ2010_cz­.pdf

Další odpovědi
venkovan

V katalogu stavebních prací je počítáno v ceně s 20% ziskem. Učili mne, že kdo jde pod 15% zisk, jde prakticky ke krachu – nemůže firmu rozvíjet.