Kovboj Adam

Co to je BANKOVNÍ UNIE?

Odpovědi
manon

Základní teze a raději bez komentáře:

"Hlavními prvky bankovní unie jsou:

bankovní pravidla platná v celé EU – včetně společných avšak flexibilních požadavků na výši kapitálu, který musí banky udržovat

jednotný bankovní dohled EU s přímým dozorem nad bankami, které působí ve více zemích, a nad velkými bankovními domy, což umožní prosazování pravidel a větší přehled o kontrole rizik

společná pravidla, která zabrání krachům bank, a v případě, že se banka dostane do potíží, umožní včasný zásah, díky němuž nebude nutné banku sanovat z peněz daňových poplatníků

jednotný systém pojištění vkladů poskytující ochranu vkladatelům, ať již uloží své peníze nebo investují v kterémkoli státě Unie. Cílem je posílit důvěru v celý bankovní systém."

Zdroj: http://ec.euro­pa.eu/news/eu_ex­plained/120626_c­s.htm