zjentek

Co tělu chybí či přebývá, když příčně praská kůže na konečcích prstů těsně nad nehty?

Nutno zdůraznit, že se tak děje tzv. samo od sebe, tzn. při běžných podmínkách (prsty nemrznou, těžce nepracují, nevytírám…). Děje se tak často a opakovaně. );

Odpovědi
Malvína

Možná z častého ťukání do klávesnice? Při tvém počtu dotazů docela možné 🙂
Určitě bych hodně mazala, promasírovala kůži, hydratace je nutná, stejně jako dostatečný pitný režim. Ten dělá hodně! Pokud to praská až do krve nebo je to obecně bolestivé, nečekat a upalovat na kožní.

Kepler

Možná jde o nedostatečnou hydrataci pokožky. Stará dobrá Indulona. Jinak jdi dermarologovi.

dudu

Tvému organismu chybí E-vitamin.

da ny

Může se jednat o nějaký typ ekzému. (původ se hledá těžko, původcem může být i alergie). Co jaterní testy, jsou vpořádku?
https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/sucha-a-praskajici-kuze-na-prstech-301651
Vit. E, zinek. Mazat, koupel prstů v misce s olivovým olejem i dýňovým, ten i polykat KL, PL denně)..
Zajít na kožní, může pomoci nějaká mast nebo přes praktického lékaře na alergologii, gastro (po krevních testech).