Válek Petr

Co se stane, když zlevní euro?

Z nynějších 27 na 25 Kč? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Každá zmena kurzu má vplyv nielen na podnikateľa, dovoz,vývoz, ale aj na spotrebiteľa. To znamená aj na obsah peňaženky každého občana.

Další odpovědi
dubraro

Jakákoliv změna bude znamenat zbohatnutí bohatých a zchudnutí těch ostatních.

pusinka50

Zlevní se o ten rozdíl zahraniční dovolené

hapiky

Čeští vývozci si uvědomí, že jsou drazí!

Arne1

Vše co se kupuje v zahraničí nebo i tady v Česku za € by mělo být levnější.

Uvedu příklad: Nedávno jsem v Plzni spal v hotelu Morrison. Cena byla vysazená v Euro = 40€. Zaplatil jsem v přepočtu 1080Kč (přibližně, beru kurz dle otázky). Když bych jel do Plzně znovu a znovu se tam ubytoval, tak bych měl platit jen 1000Kč – samozřejmě za předpokladu že původní cena v € zůstane stejná.