SpeedyBozar

Co potřebuju koupit, abych mohl jednou klávesnicí psát zároveň do počítače i notebooku najednou? Rozdvojku nebo kabel.

Odpovědi
elkon

Možná ti pomůže toto: https://www.zi­ve.cz/poradna/za­pojeni-2-pc-na-jednu-mys-a-klavesnici/sc-20-cq-530665/default­.aspx?consultan­swers=1

led

Sieťovo spojte oba počítače (aby boli obidva prepojené pomocou internetovej siete) Potrebné nájdete:

pozrite si stránku tohto programu MS

video stlačte tu

ak vám to vyhovuje, stiahnite si to stlačením tohto textu

Dochy

Nějaká chytřejší rozdvojka (možná jen s pár tranzistory) by mohla stačit tak v době klávesnic na DIN/PS2 kabelu. V současnosti, kdy je naprostá většina klávesnic připojená přes USB bys potřeboval místo rozdvojky počítač (nemusí být PC, stačí nějaký jednočip) – ale musel by být schopen použít min 2 porty v režimu „klienta“/peri­férie – což si nejsem jistý, zda jde zařídit jen programem.

Druhá možnost by byla na ty počítače nainstalovat nějaký další SW na úrovni ovladačů. Tyto dva ovladače by mohli být propojeni např. po lokálním ethernetu a posílat data odchycená z jednoho stroje (keyloger) na druhý (virtuální klávesnice)

Nevím o tom, že by se v současnosti něco takového komerčně prodávalo, ani netuším z jakých legálních důvodů by po tom mohla být poptávka.

SpeedyBozar

Několik lidí mi doporučilo nainstalovat si Virtual Machine a vše si nastavit na jednom počítači. Ale nemají přehled o tom, jak těžké by bylo nastavit to tak, abych ovládal všechno najednou, aniž bych mezi tím přepínal.

SpeedyBozar

Dochy – Díky za zprávu. S tím hardwarem to asi jen tak někam nepovede podle toho, co čtu. Takže bude asi snazší najít nějaký vhodný program.

Našel jsem tento python script, který by měl umožňovat ovládat 2 počítače jednou klávesnicí a hrát tak za dvě postavy najednou: https://github­.com/AllanLot­ta/lol-yuumi-remote-control – Vůbec se v tom nevyznám. Kamarád říká, že by to mohlo být nebezpečné, protože když otevřu port přes internet, tak se mi tam může kdokoli hned dostat. Pokud je to pravda, jde to udělat nějak lokálně a bezpečně? S tím programem python jsem se ještě nesetkal, je to složité vše to správně nainstalovat a nastavit?

Šlo by to přes ten python nějak obecně nastavit tak, abych prostě jen mohl mohl klikat jakákoli tlačítka s tím, že by to vše zapisovalo na obou počítačích najednou?

SpeedyBozar

Tady je zásadní problém v tom, že všechno nabízí jen ovládání dvou počítačů pomocí jedné klávesnice a přepínání mezi nimi. Zatímco já potřebuju, aby bylo každé kliknutí na klávesnici registrováno na obou počítačích zároveň, takže 2×.