zjentek

Co nastříkat/rozsypat v kůlně, aby tam neznačkovaly kočky?

Nejlepší odpověď
annas

K nám chodí cizí kocour značkovat především vchodové dveře na verandě, garáž, kůlny atd. Kočku nemáme.

Vyzkoušela jsem jednu radu, které jsem od někoho dostala. Po umytí jsem na verandu kolem do prostoru nastříkala staré voňavky, které jsem nepužívala, ale nevyhodila. Vy zkuste třeba vodu po holení.

V kůlně byste mohl rozsypat i mletý pepř. Používala jsem na záhony, aby kočky nechodily kálet do zeleniny. Začala jsem kvůli nim používat folii.

Jinak existují spreje a odpuzovače koček a např. rostlina routa vonná. Co tak zkusit ji zasadit do mísy a dát do kůlny.

Našla jsem kdysi, že kočky odpuzuje kůra z citrusů, levandule, kávová sedlina, dýmkový tabák. .

Další odpovědi
Lamalam

Psí nebo liščí moč.

gecco

Nainstaluj si do kůlny kunu (lépe tchoře) – každá kočka uteče…
😉
Až na naprosté kočičí výjimky je v případě jejich sporu vítězem kuna – a kočky nejsou blbé…
😉

Pejevek

Existuje hodně různých přípravků, jenž mají kočky odpuzovat. Ne všechny jsou ale příjemné i lidem (např. ona liščí moč atd.). Zkus se podívat do odkazu. Je tam spousta jiných metod.

Zdroj: http://pesklub­.cz/magazin/jak-odpudit-kocky-neublizit/

Jusby

Zdravím.
V drogerii prodávají čpavkovou vodu. Má cca 15 %. Dá se ředit vodou. Na chodník přidávám 2 díly vody a mám pokoj. Teď už stříkam jen občas, preventivně.
Dovnitř bych to zředil ještě víc a vyzkoušel množství, stačí jen trochu.
Čpí to fakt jako ten čpavek, tak pozor. J.