adri26

Co mi může tento vir způsobit?

Dobrý den,na facebooku je teď vir s odkazem na nějaké privátní video a popisek u toho je OMG!.....a pak nějaká čísla a písmena.Kamarád (nebo spíš ten vir) mě v tom odkazu na video označil a já to omylem otevřela.Hned jsem to zavřela a můj facebook si smazala.Ten odkaz jsem otevřela v mobilu.Tak co mi ten vir může způsobit?Děkuji
Doplňuji:
Antivir od Eset mi nic nenašel.

Odpovědi
www

Pokud je to skutečně vir a necháš jej antivirem odstranit, nezpůsobí nic.

badisko

Pokud mas v Mobilu …android tak prakticky nic kazdy vir se soustredi na zvlastni OS …tech na android moc neni …horsi je to s Windows …Co pouzivas za OS ..a jaky pouzivas Antivir ?…zmineny Eset ? Vzdyt ten ma moznost ochranu facebooku ..proc si tedy ochranu facebooku neaktivujes …?..
projistoto si stahni toto ..je do zdarma . .Malwarebytes-antimalware >> https://www.mal­warebytes.org/ nicmene mam za to.. ze ti to stejne nic nenajde a tvuj takzvany „vir“ byl jsem strasak …jako tomu je u policejniho viru pro prohlizece ..a jen to presmeroval na stranky s neskodnou blbosti aby ..vydesil nazkusene uzivatele …:D

anonym

Jako programátor tě mohu ujistit, že vir se jen tak sám nespustí. Jakýkoliv stažený vir je hned zničen. Není možné z prohlížeče spustit jiný program – jmenovaná OS pracují s mikro-kernelem, ve kterém se toto pohlídat dá velice snadno. Vždy musí být prvně vytvořen prostor – to zajistí kupříkladu trojany atp. Ty se vecpou do souboru/… a vytvoří díru v prohlížeči, či jiném programu, ve kterém pak mohou něco jiného spustit. Pročež jen stáhnutí viru nestačí. Ne pokud máš mikro-kernel + antivir + bránu firewall + … Ostatně pokud máš správně nastavené UAC, nemáš jak přijít o důležitá data… (prohlížet net jedině na sólo účtu)