bolak

Co když si někdo nechá zřídit životní pojistku v době kdy už má smrtelnou chorobu?

Jak přesně postupuje pojišťovna při zřizování životní pojistky? Já že už jsem si kdysi dávno jednu nechával sepsat a nepamatuju si, že by po mně kdo chtěl nějakou lékařskou dokumentaci..

Nejlepší odpověď
fablen

Kdysi jsem z blbosti taky životní pojistku uzavřela a vím, že pojišťovna sama zaslala obvodní lékařce rozsáhlý dotazník o mých chorobách, operacích apod. … Říkala mi to sama lékařka, že tak rozsáhlý dotazník snad ještě nevyplňovala.

Další odpovědi
venkovan

Lékařskou dokumentaci, respektive zprávu o zdravotním pojištění si pojiš´tovna zajišťuje sama.
Dál podpisuje klient, že nezatajil žádné jemu známé závažné onemocnění.
No a když pojiš´tovna nehce, tak nepojistí.
Mne nechtějí pojistit. Tak si držím tu z dob, když pojišťovny nepojišťovaly zejména vyloženě zdravé lidi.

hanulka11

pokud máš takovou chorobu tak máš smůlu – nedávno jsme vyplňovali smlouvu a tam se vše vypisovalo jaké nemoci a úrazy a trvalé náslledky

bolak

fablen: A to jsi nahlašovala svýho PL nebo si to nějak zjistili sami?

bolak

fablen: A to jsi nahlašovala svýho PL nebo si to nějak zjistili sami?

annas

Vím, že pojišťovna neuzavřela životní pojistku s ženou, která je diabetik a nosí diabetickou pumpu.