bestak

Co když nepřevezmu dobírku?

Co se stane, když mi přijde něco dobírkou a já balík nepřevezmu?

Nejlepší odpověď
PostApMan

Nic, odesílatel bude naštvaný že vyhodil peníze za poštovné, kterému pošta ani v případě nepřevzetí nevrátí.
Balík bude ještě ležet na poště a čekat na Vše převzetí, po dobu kterou odesílatel určí (z pravidla to je 7 dnů, za poplatek 14 dnů).

Další odpovědi
BEAES

Nic, balík se vrátí odesílateli zpět. Na poště si balík asi 14 dní ponechají a pokud ho nikdo nevyzvedne, vrátí ho.

kazisvět

Nemějte obavy, nepřevzetím dobírky nic neriskujete.

I když některé menší eshopy mají v obchodních podmínkách finanční sankci za nepřevzetí dobírky, právní spor by podle mého soudu prohrály. Museli by prokázat, že jste objednávku provedl Vy a nikdo jiný za Vás, což je téměř nemožné.

Pepexxx

Tak by jse mela vratit zpět k adresatovy