Jsemtady

Co jsou to Synergie + reálný příklad

U nás v práci se stále častěji setkávám se slovem Synergie a tak by mně zajímalo, co to tedy vlastně je. Myslím reálný příklad ze života…
Doplňuji:
Myšleno ve vztahu – můžeme využívat synergie mezi tím a tím…

Odpovědi
tom004

Znamená to třeba „spolupráce“,a reálných příkladů už najdete dost.

Hykam

Synergie (z řec. syn-ergazomai, spolu-pracovat) znamená spolupráci, společné působení. Označuje situace, kdy výsledný celek je větší než součet složek, kdy „1+1=3“, jak se synergie často vysvětluje. Původně se používalo pro spolupráci více lidí i jako teologický pojem pro spolupráci člověka s Bohem (synergismus).

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Synergie