Stařík2

Co je vk.com? Je to bezpečné?

Má to být náhrada komunikace na netu, co je vk.com? Je to bezpečné?

Nejlepší odpověď
annas

„VKontakte je sociální síť ruského původu, která se rozšiřuje do celého světa a v současnosti má již přes 100 milionů uživatelů. Populární je i v České republice a to mezi lidmi, kteří pocházejí z Ruska a chtějí být v kontaktu (odtud název sítě) se svými přáteli.“

http://www.so­cialnisite.123ab­c.cz/vkontakte

"Jaké profily VK maže?

Především nabídky sexuálních služeb, různé podvodníky, spamovací profily. Můžeme zde vidět řady profilů a skupin s extremistickým podtextem, ale to se zde podle mě moc neřeší.

VK také nevyužívá nástroje jako facebook, kam si dáte fotku v plavkách a je to vyhodnoceno jako porno. Zde se jedná vyloženě o nahlašování ostatních uživatelů, a to zejména blokování spamovacích profilů. Administrátoři jsou ale obecně dost benevolentní a nic moc neřeší.

Jak je s bezpečností a hlavně s dohledem ruských tajných služeb, o čemž se vedou mnohé spekulace?

VK je společnost s obrovským vlivem, a proto předpokládat, že ruské státní složky nemají k této síti jakýsi nadstandardní přístup, by bylo velmi naivní.

Navíc v Rusku vyšel v platnost zákon, který ukládá, aby ruští poskytovatelé internetových služeb měli servery se všemi daty týkajícími se ruských uživatelů také v Rusku. Státu to umožňuje snadnější přístup a kontrolu než v případě serverů v USA, které podléhají americké legislativě. Proběhl a probíhá v tomto směru velký spor s globálními hráči, kterým se toto nařízení pochopitelně nelíbí.

Na VK se tedy registrují ti, co mají známé, rodinu, přátele z postsovětských zemí nebo mají k tomuto prostoru nějaký vztah."

https://hlida­cipes.org/ruso­filum-nabizi-sit-vk-com-aspon-kousek-toho-co-je-dobre-a-co-maji-radi/

Další odpovědi
autacek

Pokud se ptáš takhle, tak je to pro tebe hlavně naprosto zbytečné.

Arne1

ruská náhrada ksichtoknihy.

anonym

Doporučuji přečíst si tento článen kde je k tomu takový trochu jiný pohled na věc, který síť vkontakte a šifrovaný komunikátor telegram staví spíš do pozice jedné z posledních bašt opozičního odboje proti poněkud despotické vládě, která má tendenci informace velmi selektivně zamlčovat a překrucovat … https://forum24­.cz/jak-funguje-cenzura-v-rusku-aneb-o-vyhaneni-mladych-podnikatelu/

dr.luha

Příklady stránek:
https://vk.com/svo­bodnyvysilaccs
https://vk.com/chli­bek

anonym

jinak dnes už existuje velká spousta neodposlouchá­vatelných komunikátorů používající end-to-end šifrování … kromě zmíněného telegramu třeba i výborný signal https://signal.org/ který je ne rozdíl od telegramu dokonce opensource projektem a kdokoliv může kontrolovat co je ve zdrojových kódech aplikace – snadno by se tak odhalila nějaká zadní vrátka je tedy velmi nepravděpodobné že by se takovýto opensource komunikátor zneužíval ke špehování, to by se dělalo velmi obtížně.

anonym

zda je to bezpečné vám ale nejspíš nikdo neřekne. Vývojář který vytvořil vk.com a šifrovaný komunikátor telegram se ocitl v nelibosti ruské vlády a ta jeho firmu všemožně šikanovala a pravidelně po něm požadovali plné přístupy ke všem datům uživatelů, a to v podstatě kdykoliv k tomu byla příležitost. Výsledkem je že tento vývojář z ruska dávno utekl a síť provozuje ze zahraničí. Jeho síti tedy hrozí úplný zákaz na území ruska, zda tyto vztahy nadále jsou tak vyhrocené a zda nejde jen o jakousi dramatickou hru pro veřejnost s tím že vláda ty možná už dávno má, to netuším .. do toho vidí jen pár lidí,z eptejte se Pavla Durova nebo Putina 🙂

anonym

ale je dost pravděpodobné, že ani z jednoho pravdu nedostanete.