Avatar uživatele
Ade sanya

Co je to za podvodníky na facebooku na Markeplace?

Pokaždé když na facebooku na Marketplace dám něco k prodeji, tak pokaždé mezi první zájemce patří lidi kteří mi píšou toto:

Dobře, ale kvůli vyzvednutí položky jsem zaneprázdněn svou prací, takže k vám domů pošlu pošťáka UPS, aby vám dal peníze v hotovosti a vyzvedl položku, ano?
Od pondělí k vám domů přijde pošťák UPS, aby vám dal obálku s vašimi penězi, a jakmile ověříte své peníze, dáte mu položku, aby ji mohl poslat ke mně domů, projdou v 17 hodin v tvůj domov Ok?

nebo:

Dobré odpoledne. Už jste ho prodali? Mohu si objednat kurýra k vám domů?
velmi dobře, budu objednávat přes zasilkovnu, k tomu budu potřebovat váš e-mail a telefonní číslo

k čemu zde dochází, může mě na místě pokud dám adresu někdo okrást? Nebo chtějí vylákat tel. číslo a email?

Poprosim o odpovědi jen od znalých co se s tím setkali popřípadě nějaké co by mohli tušit o co jde, nemám zájem o odpovědi drapa ani da ny, děkuju

Zajímavá 0 před 120 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Tento tip podvodů se stává čím dál tím běžnějším. Podvodníci se pokoušejí vylákat od prodávajícího citlivé informace, jako je adresa, e-mail a telefonní číslo. V některých případech mohou tyto informace použít k přístupu k dalším účtům prodávajícího. Vždy byste měli být opatrní při poskytování jakýchkoli osobních informací lidem, které neznáte.

Ve výše uvedených případech podvodníci často používají falešné platby nebo přeplatby, kde požadují vrácení peněz, nebo pošlou falešného kurýra, aby vyzvedl položku.

Nicméně, pokud si někdo přeje koupit položku a doručit ji prostřednictvím služby jako je UPS, poskytněte mu pouze adresu pro doručení a ne e-mail nebo telefonní číslo. Pokud má kupující dotazy, může se obrátit přímo na vás přes Facebook. Rozhodně nedoporučujeme poskytování bankovních údajů ani jiných citlivých informací.

Vždy se snažte prodej uskutečnit osobně nebo přes důvěryhodnou plat-formu, která poskytuje ochranu pro obě strany.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Jaký má smysl se ptát, co jsou zač, jestli jsou někde z východu nebo z Nigérie? Prostě všechny inzertní prostory současnosti jsou podvodníky prolezlé, protože ti to prostě zkoušejí. Je jen na prodávajících, aby se nenechali napálit.

Zdroj: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/749592/pr­odavate-stare-veci-na-facebooku-pozor-na-zaplavu-podvodniku-cesi-uz-prisli-o-desetitisice.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek