Retko

Co je to dvoucestna kotace???

Laicke vysvetleni pro pochopeni prosim.

Nejlepší odpověď
rynek878

Marketmaker je dealer, který se zavazuje na požádání v pracovní den zakótovat devizový kurz. Marketmaker nemůže zakótování kurzu za žádných okolností odmítnout. Zakótovat kurz znamená, že konkrétně pro nás kurz vytvoří. Sdělí nám kolik za kolik je ochoten prodat a kolik za kolik je ochoten nakoupit. Tato kótace může být dvoucestná nebo jednocestná. Dvoucestná kótace znamená, že marketmakerovi dopředu neprozradíme, zda budeme nakupovat nebo prodávat. Jen řekneme, že budeme obchodovat například jeden milion euro.

link:

http://dumfinan­ci.cz/investo­vani/co-je-to-devizovy-trh-a-jak-vlastne-funguje