Hufnágl

Co je pro zrak přívětivější?

Děkuji všem, mimo jednoho, který si plete text na pozadí se tmou!

Nejlepší odpověď
anonym

?

Jak kdy, přes den oči ocení spíš bílé pozadí a ostře kontrastní černý text, v noci spíš černé pozadí a ne až tolik kontrastní šedý nebo spíš červený text.

Další odpovědi
paul1

Tmavé písmo, světlý podklad

Vyhovuje mi kontrast bílé a tmavé pro písmo. Ale u té bílé spíše slonová kost

da ny

?

Pro zdravé, unavené oko šero a tma.
U čtení záleží na zrakových schopnostech. Pokud jsou oslabené, je vhodný kontrast světlé (bílé) a tmavé (černé písmo). Nebo bílé písmo v černém pozadí (sms).
Ostrý kontrast, při dobrém vizu oko brzy unaví, je agresivnější u monitorů.
Bílé, žluté a světle modré, zelené písmo se v barvě ztrácí.

Justin1

Světlé písmo, tmavý podklad

Mám raději, když obrazovka moc nesvítí.

Drap

?

Tma

Kelt

?

Oči by se neměly namáhat, měly by být v pohybu, text by měl být zřetelný a viditelný. Oko bylo stvořeno, aby se dívalo do dálky a rozeznalo pohyb nepřítele, nebezpečného zvířete a pod. Dnes se oko dívá upřeně na malou vzdálenost, obrazovku počítače, telefonu. Asi mu to neprospívá.

ivzez

Světlé písmo, tmavý podklad

Večer a v noci tmavý podklad a světle šedé písmo
(ne bílé), ve dne naopak.

K Zjentkově odpovědi: Mně v poslední době více vyhovují
e-booky, protože si v nich můžu nastavit velikost písma.

Malvína

Tmavé písmo, světlý podklad

Ne moc ostrý tmavý podklad. Opačně mi to nevyhovuje, vidím po nějaké době čtení světlého písma na tmavém podkladu takové čáry, jakmile zvednu zrak. A bolí mě z toho oči.

zjentek

?

Domnívám se, že knížka bude pro zrak přívětivější, než e – book. Bohužel, nemám nijak podloženo. Naproti tomu TV bude myslím lepší, než knížka i e – book… taky nijak podloženo.

PS. ten Drap je někdy strašný…

dudu

Tmavé písmo, světlý podklad

annas

Hufnágl,

vložil jste otázku, 2 odpovědi jste předepsal, u té třetí jste vložil otazník, chápu jako Jiná odpověď.

Takže Drapova odpověď odpovídá na otázku, protože vybral Jinou odpověď.

Pokud bych odpovídala já, vybrala bych kategorii Jiná odpověď.

Přece nevidím stále před sebou písmo, ale světlo přírodní, umělé, stejně jako tmu. Takže pro můj zrak je přivětivější bílý podklad, tmavé písmo, pokud jde o text.

Protože stále nečtu, při denním práce potřebuji jasné světlo, v noci tmu.

Pokud vás zajímalo jen písmo, měl jste jinak formulovat otázku – např. při čtení, PC, běžné práci atd.

Je pravda, že Drap reagoval stručně.

briketka10

Hufnágl
Taky bych odpověděla TMA abys věděl, protože po šeru ji mám nejraději.

Hufnágl

Děkuji Drap za vyčerpávající odpověď. Ta se náleží vytesat do kamene.
P.S. Pokud nechápeš znění anketních otázek, raději mlč!

Drap

Neni třeba děkovat. Tak jak byla otázka položena, tak ti každý odborník potvrdí ženejpřívětivě+jším prostředím pro oči je tma. Proto se řada očních problémů léčí se zakrytým okem. Poku budeš umět napsat otázku aby byla jednoznačná, tak bude i jiná odpověď Otázka zněla " Co je pro zrak nejpřivětivější" a na odpovědi trvám protože je správná. Zkus se někdy zamyslet než něco vypustíš. Vím, že ti to dělá sice problémy, ale myslím že s trochou snahy to zvládneš i ty.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Co takhle trocha humoru do života i zde? Ona ta odpověď s ohledem na způsob položené otázky, přece vůbec není hloupá, ani arogantní :D

Hufnágl

To máš pravdu, da-ny, humoru je tady třeba, ale odpovědět na anketu takovou kravinu… jen drap a další