Lucikal

Co dělat s kočkou v křečích?

Dobrý den, dnes jsem mého ročního kocourka koupala, po vysušení ručníkem a poté jsem jej trochu vyfénovala jako vždy. Po chvilce se mi začal klepat a vrčet na mě. Teď usnul, ale pořád se klepe a v podstatě spí jak zabitý. Bojím se že jsme mu mohla nějak ublížit. Jedná se o bílého hluchého kocourka.
Doplňuji:
Upozorňuji pro ty co odpověděli jak velice „inteligentní lidi“, že kocourek byl velmi špinavý, proteže venku mi venku něčím prolez a byl černý. Když spí se mnou v posteli, tak se vykoupat musel. Koupu ho tak 1× do půl roku, popřípadě, když mi příjde z venku takhle zaneřáděný, nebo ho otřu mokrou žinkou

Nejlepší odpověď
beer

Nic, nechej ho v klidu.
Někdy se to po koupeli stává, zejména pokud nemá kočka vodu příliš ráda. V tom případě kocourka vůbec koupat nemusíš a uvidíš, že bude stále čistý a bez pachu )) Popisovaný třes bývá způsoben nejčastěji chladem, nebo stresem.
Vet.praxe

Další odpovědi
Drap

Nech ho vyspat. Asi se mu něco zdá.Koupat kočku není nejvhodnější způsob očisty.

anonym

Jen malé procento koček se koupe rádo nebo jim koupel a voda nevadí. Ten tvůj kocourek patří asi k většině, tedy k těm, co koupel nesnáší a je pro něj spojena se stresem.
Zdá se, kocourek je v mírném šoku (třes, vyčerpání , spánek…).
Měla by sis uvědomit, že tvůj kocourek je invalidní, chybí mu docela důležitý smysl
a tím je sluch. S tím souvisí i možná porucha rovnováhy a určité stability.
Bílá barva s sebou nese toto nebezpečí a proto chov koček (i jiných zvířat) v této barvě má poměrně přísná pravidla aby se omezilo riziko postižení hluchotou
na co nejnižší míru . Tím se evidentně neřídil chovatel tvého kocourka a tak bych
se za něj přimlouvala abys byla k němu ohleduplnější!
Doplňuji:
Myslím ke kocourovi! 🙂

dmatejek777

Vezmi ho radši k veterináři

hanicka.k.cb

Souhlasím s Ontolou.
Pro Krakise: Obecně pro kočky není příjemné se koupat, a my to ani jindy než v krajních situacích neděláme. Ale někdy je to prostě nutné zlo, kdo jednou za půl roku vykoupe kočku, který je celá od šmíru nebo ji vydrhne antiparaziťákem kvůli blechám hned nemusí být takový „inteligentní člověk“, kterého ve své odpovědi popisuješ :)

Leotom

Koupat kocoura......­......to mohl napadnout snad jen **********

Krakis

Pěkná blbost koupat kočku! Nejsi jedna z těch paniček,co svá zvířátka barví,ondulují,la­kují jim drápky,dělá copánky a podobný pitominy?
Celkem by mě zajímalo,co by tvá kočička za ,,odměnu"udělala tobě,kdyby se role vystřídali… 🙂
Doplňuji:
Tak se nečil,haničko-mít kocoura od šmíru,tak ho taky vydrhnu.Ale měli jsme už dva (jeden 20.a druhý 15.let) a oba lítali po zahradě,dílně i garáži a nikdy nebylo zapotřebí je koupat,protože vždy přišli čisťounký. 🙂…a spali s mámou v posteli…

rigormortis

Zkuste ho zahřát…dát ho pod peřinku a zkoušet ho probouzet…pokud se přestane probouzet, nebo hůře reaguje (otevře oči ale už se na vás nedívá a ani na podněty nereaguje) tak okamžitě k veterináři.
Určitě nic nepodceňujte…lidé zde asi moc koček nemají, takže ani tomu moc nerozumí.
Propříště kocourka moc nestresujte, koupejte ve vaně kde bude trochu vody o teplotě 36–37 stupňů, dejte ho tam, aby měl jen nohy ve vodě a žinkou umývat.
A hlavně nesprchovat hlavu.
Jen doufám že jste nepoužila lidský šampón…ten může být i toxický pro kočky.