Avatar uživatele
kathy-soo

Co dělat, pokud kupující nezaplatil za objednané zboží přes internet?

Jsem prodávající na jednom bazárku na internetu. Před 2 týdny mi paní v pátek napsala, že potřebuje zboží do pondělí doma a že zaplatí přes účet. Poslala jsem tedy balík, a na mail číslo účtu a částku, ale peníze bohužel dodnes nejsou na účtu. Kontaktovala jsem paní, ale na žádný mail mi neodpověděla, ani nebyl označen jako přečtený. Jak byste reagovali na tuto situaci? Jedná se o částku 350Kč. Mám jí ještě napsat na adresu, kterou uveda pro zaslání balíku, nebo mám podat oznámení na PČR?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, SajmonModer před 4795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
SajmonModer

To jste udelála pěknou blbost! První jste měla počkat, až Vám zaplatí a pak balík posílat. Teď už nezbývá nic jiného, než to oznámit Policii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Myslím,že kvůli částce 350 korun se nikdo moc obtěžovat nebude.Příště pošlete balík přes složenku poštou,na poště nikomu balík bez zaplacení nevydají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Myslím,že policie se nebude zabývat balíčkem za 350kč. Jak píše Sajmon , máte to ponaučení dokud vám nedorazí peníze na účet -tak nic předem neposílejte. Víte to jsou vše jen řečičky, že paní potřebovala zboží mít rychle doma. Vždy hleďte na to, abyste dostala zaplaceno…pozdě bycha honit. Zkusila bych jí ještě napsat, ale nevěřím,že se vám ozve. Vždy si říkám, když nejde o život tak jde o prd. Člověk se stále učí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

tak, tak…měla jste odeslat raději na dobírku. Vždy je nejlepší číst prvně hodnocení kupujícího (pokud se na bazárku nachází). Občas zboží také posílám dříve, ale pouze když vidím, že s kupujícím nejsou problémy.

Těžko radit, neboť nevím, jak máte sjednané obchodní podmínky (a zda je vůbec uvedené na bazárku máte)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Takovéto balíkyposílat pouze na dobírku, jinak se s penězi neshledáte. A soudit se kvůli tomu vlastně nejde. Někteří jedinci na to bohužel hřeší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Podejte trestní oznámení. Při uvedené sumě se sice nejedná o trestní čin, ale přestupek. PČR se s tím bude zabývat. Pokud si dotyčná paní uvedeným způsobem vylepšuje životní úrove%n, může se jí to lehce dostat na klasifikaci trestního činu. A pozor na promlčecí lhůtu.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování