M.a.j.k.e.e.

Co dělat, když špatně vzduchuje filtr akvárka?

V akvárku mám filtr, který má foukat vodu a na hladině má vytvářet bublinky. Nyní však téměř nefouká a bublinky nejsou vůbec žádné. Zkoušel jsem jej kompletně vyčistit od nečistot, ale příliš to nepomohlo. Co s tím mám dělat? Děkuji.

PS: Pokud se mi podaří příjem bublinek obnovit, jdou do doby, než filtr odpojím ze zásuvky kvůli krmení. Po jeho opětovném zapojení znovu nefunguje…

Čistil jsem kompletně celý filtr. Dříve, když šlo málo bublinek, jsem poznal, že je znečištěn, tak jsem ho vyčistil a bublinky šly dál. Ale nyní bohužel ne…
Pokud i tak filtr vyčistím, tak po zapojení jdou bublinky cca 5 vteřin, pak se zastaví…

Nejlepší odpověď
terry

Jaký máš filtr a jaké vzduchování?
Máš něco, co je spojené? Nebo filtr, co čistí vodu a bublinky zvlášť?
Jak a co jsi konkrétně čistil?

Další odpovědi
ratava

A filtr po opětovném zapojení vůbec nefunguje? Nebo vodu stále filtruje? Jestli jediným „špatným“ jevem po znovuzapojení je nevytváření bublinek, tak se vám v jeho nečinnosti do vrchní části prostě naleje voda a filtr tak „pouze“ plní svou základní filtrovací funkci, bez vytváření bublinek…

Já mám filtr pod hladinou, bublinky v podstatě taky nevytváří… ve druhém menším akva mám těsně v úrovni hladiny a odpojím-li od zásuvky, děje se mi to taky… jen se mi po pár minutách „rozfouká“ sám… zkuste ho zvednout o kousek výš/ níž než je momentálně (jde-li to) a zkuste odpojit a zapojit… uvidíte…

popř. napište, o jaký filtr se jedná… :o)

----- doplneni -----
A jinak filtr vodu normalne precerpava????? Nebo nejde vubec? Jestli vam alespon ceri hladinu, melo by to byt ok a staci jen zmenit jeho polohu. Chcete-li mermomoci bublinky… ale cereni v podstate staci… jestli ani necerpa, obratte se na prodejce.

Muzete zapojit filtr a pak ho usadit teprve do spravne/vami pozadovane polohy? Popr. zkuste odebrat cast vody, zapojit a doplnovat ji pomalu, dokud nebude filtr fungovat tak, jak by mel…

Nemohla se vam pri cisteni nekam zatoulat nejaka mala (hnaci) soucastka?
Mate po vycisteni filtr spravne zapojen?
Co je to za filtr?

Pripadne pokracovani v diskuzi…

gecco

Vyměň motorek/kompresor…
😉
Jinak ti rybičky pochcípaj…

terry

To vypadá, že buď čištění nestačí nebo je chyba jinde.

ratava

…ještě mě napadlo- zkontrolujte regulátor výkonu, není-li příliš uškrcen…

terry

Tak mě napadlo, že se tu lidi snaží pomoci a soudě dle reakcí na své dotazy to vypadá, že M.a.j.k.e.e. odpovědi ani nečte.

gecco

Podobný pocit mám z mnoha tazatelů…
:-O

terry

Asi si naliju. Čistého vínka. Abych neměla pocit marnosti 🙂