Avatar uživatele
M.a.j.k.e.e.

Co dělat, když špatně vzduchuje filtr akvárka?

V akvárku mám filtr, který má foukat vodu a na hladině má vytvářet bublinky. Nyní však téměř nefouká a bublinky nejsou vůbec žádné. Zkoušel jsem jej kompletně vyčistit od nečistot, ale příliš to nepomohlo. Co s tím mám dělat? Děkuji.

PS: Pokud se mi podaří příjem bublinek obnovit, jdou do doby, než filtr odpojím ze zásuvky kvůli krmení. Po jeho opětovném zapojení znovu nefunguje…

Čistil jsem kompletně celý filtr. Dříve, když šlo málo bublinek, jsem poznal, že je znečištěn, tak jsem ho vyčistil a bublinky šly dál. Ale nyní bohužel ne…
Pokud i tak filtr vyčistím, tak po zapojení jdou bublinky cca 5 vteřin, pak se zastaví…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

Jaký máš filtr a jaké vzduchování?
Máš něco, co je spojené? Nebo filtr, co čistí vodu a bublinky zvlášť?
Jak a co jsi konkrétně čistil?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ratava

A filtr po opětovném zapojení vůbec nefunguje? Nebo vodu stále filtruje? Jestli jediným „špatným“ jevem po znovuzapojení je nevytváření bublinek, tak se vám v jeho nečinnosti do vrchní části prostě naleje voda a filtr tak „pouze“ plní svou základní filtrovací funkci, bez vytváření bublinek…

Já mám filtr pod hladinou, bublinky v podstatě taky nevytváří… ve druhém menším akva mám těsně v úrovni hladiny a odpojím-li od zásuvky, děje se mi to taky… jen se mi po pár minutách „rozfouká“ sám… zkuste ho zvednout o kousek výš/ níž než je momentálně (jde-li to) a zkuste odpojit a zapojit… uvidíte…

popř. napište, o jaký filtr se jedná… :o)

----- doplneni -----
A jinak filtr vodu normalne precerpava????? Nebo nejde vubec? Jestli vam alespon ceri hladinu, melo by to byt ok a staci jen zmenit jeho polohu. Chcete-li mermomoci bublinky… ale cereni v podstate staci… jestli ani necerpa, obratte se na prodejce.

Muzete zapojit filtr a pak ho usadit teprve do spravne/vami pozadovane polohy? Popr. zkuste odebrat cast vody, zapojit a doplnovat ji pomalu, dokud nebude filtr fungovat tak, jak by mel…

Nemohla se vam pri cisteni nekam zatoulat nejaka mala (hnaci) soucastka?
Mate po vycisteni filtr spravne zapojen?
Co je to za filtr?

Pripadne pokracovani v diskuzi…

Upravil/a: ratava

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Vyměň motorek/kompresor…
😉
Jinak ti rybičky pochcípaj…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

To vypadá, že buď čištění nestačí nebo je chyba jinde.

před 3024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ratava

…ještě mě napadlo- zkontrolujte regulátor výkonu, není-li příliš uškrcen…

před 3025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

Tak mě napadlo, že se tu lidi snaží pomoci a soudě dle reakcí na své dotazy to vypadá, že M.a.j.k.e.e. odpovědi ani nečte.

před 3025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Podobný pocit mám z mnoha tazatelů…
:-O

před 3024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

Asi si naliju. Čistého vínka. Abych neměla pocit marnosti 🙂

před 3024 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata