Pokročilý

Co dělat, když mi firma poslala jiné zboží, než jsem si objednal?

Co dělat, když mi firma poslala jiné zboží, než jsem si objednal a teď neodpovídá?
Doplňuji:
Koupil jsem si pístní kroužky, ptal jsem se jaké potřebuju k určitému píst a řekli, že mi pošlou správné. Při namontování jsem zjistil že je menší a při demontáži mi praskl. M8 firma povinost mi poslat nové ? Nebo alepoň poslat nové, které si zaplatím ale poštovné a balné už se účtovat nebude ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud to bylo přes internet,tak tady je rada:

Odstoupení od smlouvy – nákup přes internet

Pokud často nakupujete přes internetové e-shopy, může se stát, že objednané zboží neodpovídá vašim představám. Nezoufejte, můžete se opřít o zákon č. 367/2000 sb. §53 odst. 6:

Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 5, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.

Zdroj: http://www.smlouva-zdarma.cz/o dstoupeni-od-smlouvy-nakup-pre s-internet

Další odpovědi:

Zlatý

To je upozornění shůry. Prostě ponaučení abys příště lépe vybíral dodavatele.
Zkus ČOI, mohli by ti poradit i po telefonu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.