Zlatý

Co dělají výrobci levnějších mléčných produktů špatně?

Dnes jsem navštívil prodejnu za účelem nákupu "zakysané smetany" . V regálu bylo zboží dvou výrobců, kteří nabízeli své produkty. Jedna smetana 19% tuku o obsahu 190 ml stála 20.90 Kč a ta druhá 20% tuku o obsahu 200 ml 9.90 Kč. Z uvedeného vyplývá, že ta levná zakysaná smetana je pravděpodobně vyrobena nekvalitně, nebo z nekvalitních základních surovin? Nebo opravdu se platí více jen za to, že mlékárna číslo 1 má větší reklamu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Cena v obchodě nemusí nutně korespondovat s kvalitou. Je to spíš o vztazích mezi výrobcem a prodejcem.

Další odpovědi:

Zlatý

Variant je více.
Jeden versus druhý vyobce či dodavatel - překupník může
> použít méně či více kvalitní výchozí suroviny
> šetří na reklamě
> má nižší marži
> má nižší výrobní náklady
> suroviny z dovozu
> celý výrobek je dotovaný dovoz
> různé kombinace
> + další, zde neuvedené důvody

Zlatý

Při výběru - podívej se na složení, pak mohou hrát roli individuální požadavky na chuť.
Mám pocit, že ´první´ smetana je dost drahá, druhá zase ´podezřele´ levná - může jít o slevu z důvodu blížící se expirace, snahu o etablování se na trhu, výprodej nadměrných zásob (ať už prodejcem, velkoobchodníkem, výrobcem...), reklamní kampaň...
___
Osobně - nekupuju ´značky´ řetězců - jednak se řetězce příliš agresivně (podle mne) snaží ´vytlačit´ jiné značky z trhu, ale hlavně mám zkušenost s octem Clever (tehdy jsem ocet potřeboval a jiný prostě neměli) vůči Bzeneckému - nechutný hnus, ten Clever, možná tak na odstranění vodního kamene, do salátu tedy rozhodně ne...
A to by sis řekl ´blbej ocet´...
___
Takže od té doby, kdykoli vidím značku prodejního řetězce, jdu pryč...
;-)
;-)

Diskuze k otázce

Bronzový

RyuzakiKate

No ale rozhodně bych mezi ty dobrý značky neřadila Tesco value. Bejvalej chtěl tehdá ušetřit na hermelínech (a aby jich zároveň taky bylo co nejvíc, že), měla jsem jeden, 2x jsem se pozvracela a celej zbytek dne mi bylo slušně blbě.

Zlatý

briketka10

ad Zbynas

Chodím jen do Billy a zn.Clever je fakt dobrá jejich
pomazánkové máslo je nejlepší a ty okurky jsem už
taky ochutnala máš pravdu :-DD

Bronzový

Zbynas

gecco: některé věci ale mají "řetězcové" značky lepší. Např. Clever nakládačky si myslím, že jsou jedny z nejlepších :)

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.