Co dát do krevetária jako zdroj vápníku?

Co mam dat do krevetaria (red cherry a red crystal) jako zdroj vapniku? Myslim neco jako skolni kridu. A jake mate zkusenosti s takovou tou zelvickou do akvaria?dekuji :)

Odpovědi
mosoj

Vápenec (uhličitan vápenatý).

Jery

Tak ohledně vápníku do akvária (krevetária). Vždy záleží na konkrétním druhu krevet a celkově vždy na konkrétním živočišném druhu. Ono se neliší jen teplotou vody, ale i jejím chemismem. Například Red chery mají rády středně tvrdou vodu (ikdyž si přivyknou na skoro cokoli) a tak jim vyhovuje v podstatě vodovodní voda odstátá tak den. Když dáš do vody vápenec, nebo sépiovou kost, tak se začne postupně rozpouštět a „tvrdit“ vodu. …ale z vody toho vápence do sebe kreveta dostane opravdu minimum a postupně se může stát že jí uděláš v akváriu zásaditou tvrdou vodu a krevetka ti zamává tlapkou a odejde. Hlavní zdroj vápníků je kvalitní jídlo. Například i obyč vločkové krmiivo pro rybky, když jim rozemeleš mezi prsty je bohatý zdroj živin a vápníku. A tu roztomilou mrňavou akvarijní želvičku NE!!! Tedy pokud se o tu půlmetrovou potvoru nechceš příštích 50 let starat.