rasam

Chci stavět pozadí z polyše a nevím jaký rozdíl mezi černým a čirým silikonem krom barvy

Nejlepší odpověď
anonym

Černý silikon se zpravidla používá při lepení dekorací v teráriích a čirý při lepení akvárií. Rozdíl je hlavně v ceně, černý je levnější.
Doplňuji:
Nejlepší na lepení polysterenu v terárkách je lepidlo na dlaždice, je nejlevnější, dá se s ním i pískovat.

Další odpovědi
badisko

zadny.....jen barva …barev je hafo …

Ar

Bohužel z dotazu není moc jasné, kam má 3D pozadí přijít a co přesně se má silikonem lepit.
Pokud jde o výrobu 3D pozadí do akva (terária), je lepší „poyš“ deky a následné vrstvení, lepit PUR pěnou. Při lepení silikonem je problém, při následném opracovávání, které se provádí pájkou (teplem). Pur pěna se chová naprosto stejně jako „polyš“ a nejsou pak problémy. Na povrch pozadí se používá epoxy 1200. Samotný silikon se používá na vlepení pozdí do nádrže. Tam je potřeba aby havně drželo a je celkem jedno jakou má barvu , páč stejně není vidět.
Pokud jde o lepení akvárirí, je lepší používat černý silikon, který neprorůtá řasou. Trensparentní silikon, po letech muže začít ronit, tam řasa dokáže prorůstat.