Čeká mě nějaká sankce?

V říjnu 2011 jsem si nechala udělat živnost.list (práce jako vedleší činost) již několik let jsem normálně zaměstnaná u zaměstavatele ,který za mě platí soc. a zdravotní.Tuto živnost jsem dělala ani ne měsíc pak jsem zjistila že to při práci nezvládám.... zapomněla jsem se ale nahlásit na příslušné úřady ..tuto živnost jsem pozastravila až teď v únoru ,když půjdu na fin. úřad a soc. a zdravotní a řeknu jim že jsem se zapomněla nahlásit a že jsem tuto činost pozastavila čeká mě nějaká pokuta za to že jsem to neohlásila dřív? Děkju za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

finančný úrad platíte za príjem z celého roka z podnikania i zamestnania.
Sociálne a zdravotné ako podnikateľka musíte zaplatiť za celé obdobie podnikania v zmysle zákona o živnosti. To, že ste nevykonávali živnosť, nikoho nezaujíma, pokiaľ ste oficiálne nezastavili činnosť.

Bronzový

Vztah k sociálnímu a zdravotnímu vyplývá z daňového přiznání.Tam je ta hranice,kdy jim máš platit či ne.Zda jsi měla živý či mrtvý živnostňák tyhle instituce vůbec nezajímá.Tiskopis pro ně by ti měli potvrdit společně s podáním daní na FÚ

Pokročilý

Pred 2 rokama jsem ZL zrusil tak nevim jesti je informace aktualni, ale kdyz jsem byl zaroven zamestnany tak jsem zadne zalohy neplatil (az pripadne na zaklade danoveho priznani a vygenerovaneho zisku)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.